Marcello Lippi’den Dünya Kupası İtirafı

Bu yılın sonbaharında 2022 edisyonu düzenlenecek olan futbolun en büyük organizasyonu Dünya Kupası, başlamadan ilgi çekmeye devam ediyor. Tarihin en büyük Milli Takımlarından biri olan İtalya Milli Takımı ile 2006 yılında Final aşamasına kadar yükselen ve kupayı kaldıran Marcello Lippi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla futbol dünyasını şok etti. Lippi itiraflarda bulunduğu açıklamalarda bir dönem antrenman yaptıkları sahada izlenebilme ihtimallerine karşın oyuncularından şortlarını indirmelerini istediğini belirtti.

Pervasız İstek

Kulüp takımlarının sezonları artık sona ermek üzere ve hak kazanan tüm Milli Takımlar en kısa sürede tarihin en büyük futbol organizasyonuna dair hazırlıklarını yapmaya başlayacaklar.

Bu yılın sonbahar aylarında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası her ne zaman düzenlenirse düzenlensin ilgi çekmeye devam ediyor ve bu turnuvaya dair her gün bir başka haber basına yansıyor.

Bu sefer basına yansıyan haber Marcello Lippi’den geldi. Futbolun en büyük teknik direktörlerinden biri olarak kabul edilen Lippi, Çin’de çalıştıktan sonra teknik direktörlük kariyerine son verdiğini açıklamış ve emekliye ayrılmıştı.

2006 Dünya Kupası’nda İtalya’yı yöneten başarılı teknik adam, o dönem antrenmanlarda izlenebilme ihtimalleri olduğunu ifade etti. Bu duruma yönelik olarak önlem almaları gerektiğini belirten Lippi, bununla birlikte çok da mantıklı bir önlem almadıklarını esprili bir dille anlattı.

Oyuncularının antrenman yaptığı sahaların çalıların arasında olduğunu ifade eden Lippi bu çalıların arasına yerleştirildiğini düşündüğü kameraları rahatsız edebilmek için oyuncularından şortlarını indirmelerini istediğini itiraf etti.

Bu önlemin yersiz olduğunu ve herhangi bir şeye de yaramadığını kabul eden başarılı teknik adam, bununla birlikte oyuncularına ve kendilerine güzel bir anı kaldığını belirtti. Bu gibi komik olayların takım halinde ortak olunması durumunda uyumu arttırdığına dikkat çeken başarılı teknik adam kendi kariyerine dair de açıklamalarda bulundu.

Çin İtirafı

Kariyerinin en parlak dönemlerinde bu şöhreti bırakarak Çin’e gitmeyi kabul eden Marcello Lippi, emekliye ayrıldıktan sonra başka bir takımla anılmadı ve inzivaya çekildi. Yaptığı açıklamalarda bu konuya da değinen tecrübeli teknik adam, Çin’e gitmesinin parayla alakalı olduğunu kabul etti.

Kariyerinde her şeyi başarmış bir teknik adam olmasına rağmen maddi anlamda istediği düzeylere ulaşamadığını ifade eden Lippi, bu durumu aşabilmek adına gerekli olanın da Çin’e gitmek olduğunu savundu.

Bununla birlikte Çin kariyerini de küçümsemediğinin altını çizen Marcello Lippi, orada da özellikle kulüp bazında iyi başarılar elde ettiğini savundu. Çin Milli Takımı’ndaki döneminin de iyi geçtiğini ifade eden Lippi’nin açıklamaları oldukça dikkat çekiciydi.

2022 yılının sonbaharında düzenlenecek olan Dünya Kupası her ne olursa olsun ilgi çekmeye tam gaz devam ediyor. Bu kadar büyük bir turnuvadan, böyle büyük isimlerden de başka bir durum beklenmesi zaten daha anlamsız olurdu.