Macaristan Kendi Sahasında Önemli Bir 3 Puan Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Macaristan, 8 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında Andorra’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kazanan taraf ev sahibi Macaristan oldu. Ev sahibi Macaristan’a galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Adam Szalai ve Endre Botka kaydetti.

Konuk takım Andorra’nın tek golünü ise Max Lıovera kaydetti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Macaristan, rakibi Andorra karşısında Dénes Dibusz, Ádám Lang, Attila Szalai, Attila Fiola, Ádám Nagy, Szabolcs Schön, András Schäfer, László Kleinheisler, Endre Botka, Ádám Szalai ve Roland Sallai 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Andorra ise rakibi Macaristan karşısında Iker Álvarez De Eulate, Albert Alavedra Jimenez, Emili Josep García Miramo, Moisés San Nicolás Schell, Max Llovera González Adri, Marc García Renom, Marc Pujol Pons, Marcio Vieira de Vasconce, Jordi Aláez Peña, Joan Cervós Moro ve Ricard Fernández Betriu 11’i ile sahaya çıktı.

Macaristan’a Galibiyeti Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelenin 9. Dakikasında ev sahibi Macaristan, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını gole çeviren Adam Szalai, takımını mücadelede 1 – 0’lık skor ile öne geçirmeyi başardı.

Maçın 18. Dakikasında ev sahibi Macaristan, bu kez Szabolcs Schön’ün asistinde EndreBotka’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın 82. Dakikasında konuk takım Andorra, Max Lıovera’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Macaristan, kendi sahasında konuk ettiği Andorra’yı 2 – 1 mağlup etti.

Macaristan Puanını 10 Yaptı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Macaristan, kendi sahasında oynadığı maçı kazanarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu 3 puan ile birlikte Macarlar, I Grubu’nda 10 yaptı ve kendisine dördüncü sırada yer buldu. Deplasmandan puansız dönen Andorra ise 3 puan ile beşinci sırada kaldı.