Macaristan Deplasmanda Konuk Olduğu Rakibi Polonya’yı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta maçında Macaristan, 13 Kasım Cumartesi günü deplasmanda Polonya’ya konuk oldu. Narodowy Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi Polonya oldu.

Konuk takım Macaristan’a deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Andras Schafer ve Daniel Gazdag kaydetti. Ev sahibi Polonya’in tek golünü ise Karol Swiderski attı.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Polonya, 2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda 2. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçtan galibiyet ile dönen konuk takım Macaristan ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Polonya ve Macaristan Karşılaşmasının Golleri ve Kart İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta karşılaşmasına ev sahibi Polonya, rakibi Macaristan karşısında Szczesny, Dawidowicz, Bednarek, Kedziora, Linetty, Cash, Puchacz, Klich, Moder, Swiderski ve Piatek 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Macaristan ise rakibi Polonya karşısında Dibusz, Fiola, Lang, Attila Szalai, Nagy, Schafer, Nego, Nagy, Varga, Schön ve Adam Szalai 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 37. Dakikasında konuk takım Macaristan, oyuncusu Andras Schafer’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başk gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında 61. Dakikada ev sahibi Polonya, oyuncusu Karol Swiderski’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı.

Maçın 80. Dakikasında konuk takım Macaristan, Tamas Kiss’in asistinde Daniel Gazdag’ın attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile bir kez daha öne geçmeyi başardı. Maçın kalan bölümlerinde her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Macaristan, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Polonya’yı 2 – 1 mağlup etmeyi başardı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Polonya’da Mateusz Klich,Matty Cash, Tymoteusz Puchacz ve Tomasz Kedziora; konuk takım Macaristan’da ise Zsolt Nagy, Szabolcs Schön, Attila Szalai ve Daniel Gazdag maçın hakemi tarafından sarı kart ile cezalandırılan futbolcular oldular.

Polonya ve Macaristan’ın I Grubu Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta mücadelesinde sahasında kaybeden ev sahibi Polonya, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu.

Böylece ev sahibi Polonya, I Grubu’nda 20 puan ile ikinci sırada kaldı. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan Macaristan ise 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece konuk takım Macaristan, I Grubu’nda puanını 17 yaptı ve dördüncü sırada kendisine yer buldu.