Lionel Messi’nin Dünya Kupası Yorumları

Bu sezon efsane olduğu Barcelona’dan ayrılarak Paris Saint Germain’in yolunu tutan Lionel Messi, 2022 yılının sonbaharında düzenlenecek olan Dünya Kupası’na kilitlenmiş durumda. Uzun bir süredir tarihin en iyisi olup olmadığı tartışılan Arjantinli oyuncunun Diego Maradona gibi ülkesinin Milli Takımı ile birlikte bir kupa kaldırması bekleniyor. Bununla birlikte bu sezon pek de iyi bir dönem geçirmeyen efsanevi oyuncu, geçtiğimiz günlerde mevcut durumu ve gelecek planlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük Şok Yaşadı

Bu sezon İspanya devi Barcelona’nın maddi sıkıntıları nedeniyle efsanevi olduğu kulüpten ayrılmak zorunda olan Lionel Messi, İspanya’ya gözyaşlarıyla veda ettikten sonra Fransa’nın yolunu tutmuş ve Paris Saint Germain ile sözleşme imzalamıştı.

Arjantinli efsane Fransa’daki ilk sezonunda istatistiksel anlamda yine dikkat çeken işler yaptı ancak kulübün de durumuna paralel olarak beklentilerin altında kalan bir performans sergilediği düşünüldü. Geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulunan Messi, ifadelerinden anlaşıldığı kadarıyla Barcelona’dan ayrılmak konusunda yaşadığı şoku hâlâ atlatabilmiş değil.

Katalan kulübünden ayrılabileceğini aklına hiç getirmediğini belirten Lionel Messi, bununla birlikte kulübüne artık alıştığını ve gelecek sezon adına çalışmalara da şimdiden başladıklarını dile getirdi. Bir gün İspanya’ya döneceğini ifade eden Arjantinli efsane yakın arkadaşı Kun Agüero ile alakalı da ifadelerde bulundu.

Agüero’nun çok yakın bir arkadaşı olduğunu ve onu çok özlediğini belirten Messi, oyuncunun sağlık problemleri nedeniyle futbolu bırakmış olmasının kendisini çok üzdüğünü ancak şimdiki durumundan kaynaklı onun adına mutlu olduğunu belirtti.

Bir Dünya Kupası Daha

Öte yandan Lionel Messi’nin modern futbolun en büyük efsanelerinden biri olmasını sağlayan rekabet içerisinde Cristiano Ronaldo ile kıyaslandığını hatırlatmakta fayda var. Arjantinli efsane adına işlerin tam olarak kapanabilmesi için ölçütlerden biri olan Ballon D’or ödüllerinde fark iyiden iyiye açıldı ancak Milli Takım başarısı konusunda bir rekabet sürüyor.

Bu noktada Lionel Messi adına merak edilen hususlardan birisi de oyuncunun 2026 Dünya Kupası’nda oynayıp oynamayacağına dair kararı. Arjantinli efsaneye bu soru da soruldu ve kendisi en azından şu anlık planlarında bir sonraki Dünya Kupası turnuvasında da yer almak istediğini dile getirdi.

Bununla birlikte Messi’nin bilhassa Barcelona’dan ayrıldıktan sonra Milli Takım konusuna daha hassas davrandığı biliniyor. Bu büyük organizasyonda kupa kaldırmaya bir kez çok yaklaşan Messi’nin bu kupayı da alması durumunda tarihin en büyük oyuncusu olacağını savunan birçok futbolsever mevcut.

Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo futbolun yaklaşık son 15 senesine büyük bir damga vurdular ve modern zamanların en büyük rekabetlerinden birini oluşturdular. Her iki oyuncunun da artık kariyerlerinin son demlerine geldiği düşünüldüğünde bu durum acı verici görünebilir ancak onlara şahitlik eden tüm futbolseverler torunlarına anlatacak bolca öyküye sahip olmanın şansı içerisindeler.