Letonya Deplasmanda Cebelitarık’ı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta maçında Letonya, 16 Kasım Salı günü deplasmanda Cebelitarık’a konuk oldu. Victoria Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 1’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi Cebelitarık oldu.

Konuk takım Letonya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Vladislav Gutkovskis, Roberts Uldrikis ve Raimonds Krollis kaydetti. Diğer yandan ev sahibi Cebelitarık’ın tek golünü ise Liam Walker attı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Cebelitarık, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 10. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Letonya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 2 galibiyetini elde etti.

Cebelitarık ve Leton Maçının Golleri ve Asistleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta karşılaşmasına ev sahibi Cebelitarık, rakibi Letonya karşısında Coleing, Wiseman, Chipolina, Mouelhi, Sergeant, Britto, Torilla, Annesley, Valarino ve Liam Walker 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Letonya ise rakibi Cebelitarık karşısında Ozols, Cermordijs, Dubra, Savalnieks, Jurkovskis, Tarasovs, Kigurs, Jaunzems, Ciganiks, Gutkıvskis ve Uldrikis 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 7. Dakikasında ev sahibi Cebelitarık, Andre Tjay De Barr’ın asistinde Liam Walker’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 25. Dakikasında konuk takım Letonya, Roberts Uldrikis’in asistinde Gutkovskis’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan dabaşka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Maçın 55. Dakikasında konuk takım Letonya, Kaspars Dubra’nın asistinde Roberrts Uldrikis’in attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 75. Dakikasında konuk takım Letonya, Roberts Savalnieks’in asistinde bu kez Raimonds Krollis’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Letonya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Cebelitarı’ı 3 – 1’lik skor ile mağlup eden taraf oldu.

Cebelitarık ve Letonya 2022 Dünya Kupası’na Veda Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta mücadelesinde kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Cebelitarık, haftayı puan alamadan kapatmış oldu.

Böylece ev sahibi Cebelitarık, G Grubu’nda puansız bir şekilde son sırada kaldı ve 2022 Dünya Kupası’na gitme şansını kaybetti. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Letonya ise 3 puanı hanesine yazdırdı.

Böylece konuk takım Letonya, G Grubu’nda puanını 9 yaparak beşinci sıraya geldi ama yine de 2022 Dünya Kupası’na katılma şansı yakalayamadı.