Kuzey Makedonya Sahasında İzlanda’yı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta Kuzey Makedonya, 14 Kasım Cuma günü kendi sahasında İzlanda’yı konuk etti. Tose Proeski Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım İzlanda oldu.

Ev sahibi Kuzey Makedonya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Ezdzhan Alioski ve Eljif Elmas kaydetti. Konuk takım İzlanda’nın tek golünü ise Jon Dagur Thorsteinsson attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım İzlanda, 2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda 5. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında kazanan ev sahibi Kuzey Makendonya ise J Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Kuzey Makedonya ve İzlanda Maçının Detayları

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Kuzey Makedonya, rakibi İzlanda karşısında Dimitrievski, Velkovski, Musliu, Ristovski, Alioski, Kostandinov, Bardhi, Eljif Elmas, Churlinov, Trajkovski ve Ristobski 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım İzlanda ise rakibi Kuzey Makedonya karşısında Olafsson, Bjarnason, Gretarsson, Saevarsson, Thorarinsson, Bjarnason, Thordarson, Johannesson, Gudmunsson, Thorstinson ve Gudjohnson 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 7. Dakikasında ev sahibi Kuzey Makedonya, Aleksandar Trajkovski’nin asistinde Ezdzhan Alioski’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın 54. Dakikasında konuk takım İzlanda, Brynjar Ungi Bjarnason’un asistinde Jon Dagur Thorsteinsson’un attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Maçın 65. Dakikasında ev sahibi Kuzey Makedonya, oyuncusu Eljif Elmas’ın attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile bir kez daha öne geçen taraf oldu.

Maçın 79. Dakikasında konuk takım İzlanda’da Isak BermannJohannesson, maçın hakemi tarafından görmüş olduğu ikinci sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Maçın 86. Dakikasında ev sahibi Kuzey Makdonya, bu kez Bojan Miovski’nin asistinde bir kez daha Eljif Elmas’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Kuzey Makedonya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi İzlanda’yı 3 – 1 mağlup etti.

3 Puanı 3 Golle Kuzey Makedonya Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta karşılaşmasında deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım İzlanda haftayı puansız kapattı.

Böylece konuk takım İzlanda, J Grubu’nda 9 puan ile beşinci sırada kaldı. Diğer yandan sahasında kazanmayı başaran ev sahibi Kuzey Makedonya, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Kuzey Makedonya, J Grubu’nda puanını 18 yaptı ve ikinci sıraya yerleşti.