Kuzey Makedonya Deplasmanda Rahat Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda Kuzey Makedonya, 8 Ekim Cuma günü deplasmanda Lihtenştayn’a konuk oldu. Rheinpark Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf konuk takım Kuzey Makedonya oldu.

Konuk takım Makedonya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Darko Velkovski, Ezdzhan Alioski, Boban Nikolov ve Darko Churlinov kaydetti.

Kuzey Makedonya’nın Maçta Attığı Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 39. Dakikasınd akonuk takım Kuzey Makedonya, Kire Ristevski’nin asistinde Darko Velkovski’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 66. Dakikasında konuk takım Kuzey Makedonya, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Edzdhan Alioski, attığı gol ile takmını deplasmanda 2 – 0’lık üstünlüğe taşımayı başardı. Maçın 74. Dakikasında konuk takım Kuzey Makedonya, bu kez ilk golü atan Darko Velkoski’nin asistinde Boban Nikolov’un attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı.

Maçın 83. Dakikasında konuk takım Kuzey Makedonya, bu kez Darko Churlinov’un attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkartarak karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Kuzey Makedonya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Lihtenştayn’ı 4 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Lihtenştayn’da Wolfinger ve Kaufmann; konuk takım Kuzey Makendonya’da ise Ritrosvski maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

3 Puanı Alan Taraf Kuzey Makedonya Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelede deplasmanda kazanarak 3 puanı hanesine yazdıran Kuzey Makedonya, J Grubu’nda puanını 12 yaptı ve ikinci sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan sahasında oynadığı maçta puan alamayan Lihtenştayn ise J Grubu’nda 1 puanda ve altıncı sırada kaldı.