Kuzey İrlanda Deplasmanda Farklı Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda Kuzey İrlanda, 2 Eylül Çarşamba günü deplasmanda Litvanya’ya konuk oldu. Vilniaus LFF Stadionas’ta Litvanya ile Kuzey İrlanda karşılaştı. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 1 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf Kuzey İrlanda oldu. Konuk takım Kuzey İrlanda’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Ballard, Washington, Lavery ve McNair kaydetti. Ev sahibi Litvanya’nın tek golünü ise Baravykas attı. Ayrıca ev sahibi Litvanya’da Novikovas kazanılan bir penaltı atışını gole çeviremedi.

Maçta 5 Gol Atıldı ve 1 Penaltı Kaçtı

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 20. Dakikasında konuk takım Kuzey İrlanda, Washington’ın asistinde Ballard’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçti. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 52. Dakikasında Kuzey İrlanda, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını gole çeviren Washington, karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Bu golden 2 dakika sonra 54. Dakikada ev sahibi Litvanya, Novikovas’ın asistinde Baravykas’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı.

Maçın 63. Dakikasında ev sahibi Litvanya, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Fakat topun başına geçen Novikovas, bu penaltıyı gole çeviremedi. Maçın 67. Dakikasında Thompson’ın asistinde Lavery’nin attığı gol ile Kuzey İrlanda karşılaşmada skoru 3 – 1’e getirdi. Maçın 82. Dakikasında konuk takım Kuzey İrlanda, bir kez daha maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu kez topun başına geçen McNair, attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada durumu 4 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Kuzey İrlanda, deplasmanda Litvanya’yı 4 – 1 mağlup etti.

Takımların Aldığı Puanlar ve Oyuncuların Gördüğü Kartlar

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan maçta ev sahibi Litvanya’da Slavickas ve Baravykas; konuk takım Kuzey İrlanda’da Washington ve McNair maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca alınan bu sonuç ile Kuzey İrlanda, C Grubu’nda puanını 4 yaparken; Litvanya grupta puansız olarak kaldı.