Kriket Yıldızı Sakatlandı

Avustralya’nın genç kriket yıldızı olan Jake Fraser-McGurk sakatlandı. Dünya Kupası mücadelesini yarıda bırakmak zorunda kalan genç sporcunun sakatlığının bir maymundan kaynaklandığı biliniyor.

Avustralya’nın gelecek vaat eden yıldız sporcularından biri olan kriket sporcusu Jake Fraser-McGurk ciddi bir sakatlık yaşıyor. Dünya Kupası mücadelesini yarıda bırakmak zorunda kalan oyuncunun sakatlık yaşamasına sebep olan şey ise bir maymun.

Avustralya’da 19 Yaş Altı Milli Kriket Takımı’nda yer alan genç oyuncu, talihsiz bir olay yaşadı. Dünya Kupası’nda mücadele eden 17 yaşındaki genç sporcu, yaşamış olduğu olay sebebiyle turnuvadan erken dönmek zorunda kaldı. Ülkenin en önemli oyuncuları arasında yer alan McGurk, yüzüne bir maymunun saldırması sebebiyle tedavi altına alınarak Avustralya’ya dönüş kararı aldı.

Bu Saldırıyı Hak Ettim

Turnuvanın devam etmiş olduğu bu önemli süreçte, yaşamış olduğu talihsiz kaza sebebiyle yarıda bırakıp dönmekten son derece mutsuz olduğunu söyleyen yıldız oyuncu, “Sanırım maymuna çok yaklaştığım için bu saldırıyı hak ettim” ifadelerini kullandı.

Yaşamış olduğu kazanın tüm yaşamı boyunca unutamayacağı bir ders olduğunu belirten kriket yıldızı, “Sahalara dönmek için can atıyorum” dedi.