Kriket

Kriket Dünya Kupası’nın Şampiyonu Bangladeş Oldu

Güney Afrika’da organize edilmekte olan A Milli Takımlar arası Kriket Dünya Kupası’nda final mücadelesi Bangladeş ve Hindistan arasında yaşandı. Kupanın sahibi Bangladeş oldu.

Güney Afrika’da düzenlenmekte olan A Milli Takımlar arası Kriket Dünya Kupası’nın final maçı heyecanı yaşandı. Bangladeş ve Hindistan arasında yaşanmış olan müsabakanın sonucunda, kupayı almaya hak kazanan A Milli Takım ise Bangladeş oldu.

Kriket oynayan ülkeler arasında düzenlenmekte olan Dünya Kupası mücadelelerinin ön eleme sürecinde geçmeyi başaran 16 ekip ardı. Finale kalanlar ise Hindistan ve Bangladeş olmuştu. Oynanan final maçının ardından ise kupayı alacak ekip de belirlendi.

Kriket Şampiyonu, yarı finalde Yeni Zelanda ekibini yenmişti. Rakibi ise Pakistan’ı mağlup ederek, final maçın çıkmaya hak kazanmıştı. Bu yarı final sürecinin ardından birbirleriyle mücadele edecek ekipler belli olmuştu.

İlk kez Kriket Dünya Kupası’nı müzesine götürmeyi başaran ekibin ise galibiyeti açık ara farkla geldi.

170 Run İhtiyacı Vardı

Maça başlayan Hindistan ekibi 177 puanla sonuçlanan ekipte, şampiyonun ise 178 puana (run) ihtiyacı vardı. Fakat bu sonuca ulaşması adına ekibin 170 run alması gerekiyordu. Bunu da başaran ekip olan Bangladeş, böylece şampiyonluğunu da elde etmiş oldu.