Katar’da FIFA Dünya Kupası Hazırlıkları Sürüyor

2022 FIFA Dünya Kupası mücadelelerinin oynanacağı stadyumların %80’inin tamamlandığı bilgisi Katar tarafından paylaşıldı.

Katar’ın ev sahipliği yapacağı 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna özel olarak yapılan stadyumlarının %80’inin tamamlandığı bilgisi duyuruldu. Konuya ilişkin resmi açıklama Katar Projeler ve Mirası Yüksek Komitesi Genel Sekreteri Hasan ez-Zuvadi tarafından yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle normale göre daha düşük bir hızla stadyum çalışmalarının yapıldığını ifade eden Zuvadi, stadyumların %80’inden fazlasının tamamlandığını ifade etti.

Koronavirüs pandemisine rağmen Dünya Kupası projelerinde iyi bir yerde olduklarını söyleyen Genel Sekreter, konuya ilişkin detaylı açıklamayı da paylaştı.

Dünya kupası maçlarının oynanacağı stadyumların %80’inden fazlasını, kupa maçlarına iki yıldan daha fazla bir zaman kala bitirildiğine de dikkat çeken Zuvadi, projeleri tamamlamak için hala bolca zamanı sahip olduklarını vurguladı.

Tüm Çalışmalara Devam Ediliyor

Proje çerçevesinde ise çalışanlar arasında Kovid-19’a karşı farkındalık oluşturulması adına toplantılar düzenlendiğinin de altını çizen Genel Sekreter, tedbirlere yönelik de konuştu.

İşçilerin konaklama ve çalışma alanlarında virüsten korunmaya yönelik gereken tüm tedbirlerin alınması adına talimat verildiğini de özellikle belirtti.

Orta Doğu’da Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacak ilk ülke olan Katar’da, salgına rağmen ise tüm çalışmalara devam ediliyor. Hazırlıklar kapsamında da stat inşaatı, metro yapımı, otel kapasitelerinin artırılması ve altyapı hizmetleri gibi çalışmalar yer alıyor.

Güncel Yazılar