Katar Emiri Al Sadi’den Stat Açılışı Konuşması

2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Katar,  mücadelenin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani de, bu süreç için sabırsızlandığını söyledi.

Yapmış olduğu açıklamada 2022 FIFA Dünya Kupası mücadelesine ülkesi Katar’ın ev sahipliği yapacağı için gelecek ziyaretçileri sabırsızlıkla beklediklerini ekledi.

Dünya Kupası organizasyonu için stat hazırlığı yapan ve üçüncü stadın da tamamlandığı öğrenilen Katar’da, hazırlıklar yoğun tempoda sürdürülüyor. Katar Emiri Al Sani de, Education City Stadyumu’nun açılışı sırasında önemli açıklamalarda bulundu.

Spor kanalı programına görüntülü mesaj ile katılım sağlayan Katar Emiri, 2022’de düzenlenecek turnuvanın hazırlıklarının sürdüğünü ifade etti. Dünyanın her yerinden ziyaretçilerin geleceği Dünya Kupası organizasyonu için de sabırsızlandıklarını ifade etti.

Gelecek Günler Daha Güzel Olacak

Öte yandan koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarının çabalarını da takdir ettiğini söyleyen Katar Emiri, gelecek günlerin daha güzel olacağına da emin olduklarını belirtti.

Education City Stadyumu’nın, dünyanın içerisinde bulunmuş olduğu zor günlerde, futbola eskisinden daha büyük bir tutkuyla yeniden kavuşacaklarını da gösterdiğini ekledi.

Orta Doğu’da Dünya Kupası organizasyonuna ilk kez ev sahipliği yapacak olan Katar, Kovid-19 salgını sürecinde de hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Stat inşaatı, metro yapımı, otel kapasitelerinin artırılması ve altyapı hizmetleri gibi çalışmalarına da bu anlamda önem veriyor.

Güncel Yazılar