Katar Dünya Kupası Provası

Katar Dünya Kupası provası yapıldı. 2022 Dünya Kupası’nın oynanacağı stadyumlar içindeki en büyük olan stadyum açıldı. Lusail Stadyumu, bir açılış ile ev sahipliğine hazır bir hale getirildi. Katar’ın başkentinde Doha’da Lusail Stadyumu yer almaktadır. 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarının başlayacağı haberi de birçok spor takipçilerini heyecanlandırdı.

Dünya Kupası maçları için ev sahipliği yapmak adına inşa edilen stadyum açılışı merakla bekleniyordu. Lusail Stadyumu, kupa maçlarına ev sahipliği yapmak adına inşa edilen en büyük stadyum olma özelliğine de sahiptir. Organizasyonun hazırlıkları titizlikle, disiplinli bir şekilde planlı bir biçimde yapıldı ve yönetildi.

Dünya Kupalarının Yapılacağı Stadyum Açıldı

Dünya kupalarının yapılacağı en büyük stadyum açıldı. Stadyumun hazırlıkları için Proje ve Kültürel Miras Yüksek Komitesi açıklamasını yaptı. Stad açılımında görevli olan Proje ve Kültürel Miras Yüksek Komitesi yaptığı açıklamada çağrısını yaptı. Açılış maçını izlemeye gelecek olan, stadyuma gelecek herkesin, tüm taraftarların toplu taşıma araçlarını kullanmalarının daha iyi olacağı yönünde komite, çağrısını yapmış oldu.

Lusail Stadyumu, Dünya Kupa maçlarına ev sahipliği yapacak olan statlar içinden en büyüğü olma kapasitesine sahiptir. Stat, 80 bin kişinin sığacağı şekilde tasarlanmıştır, çok geniş ve büyük bir kapasiteye sahiptir. 2022’de FIFA Dünya Kupası finali yapılacak ve ev sahipliğini Lusail Stadyumu üstlenecek. 8 tane stadyum, Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapmıştır. Lusail, bunlar içinden en büyüğüdür.

Dünya Kupalarının Heyecanı

Dünya Kupası finali yapılacak ve heyecan zirvede. Lusail Stadyumu, Dünya Kupasında ev sahipliğini üstlenecek mekân olacak. 20 Kasım 2022 günü FIFA Dünya Kupası 2022 maçı yapılacak. 20 Kasım’da Katar ve Ekvador maçıyla Dünya Kupası başlamış olacak. Dünya Kupası grupları bölümlere ayrıldı. A grubu; Katar, Ekvador, Senegal ve Hollanda olacak.

B grubu; İngiltere, İran, ABD, Galler olacak. C grubu; Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika, Polonya olacak. D grubu; Fransa, Avustralya, Danimarka, Tunus olacak. E grubu; İspanya, Kosta Rika, Almanya, Japonya olacak. F grubu; Belçika, Kanada, Fas, Hırvatistan olacak. G grubu; Brezilya, Sırbistan, İsviçre, Kamerun olacak. H grubu; Portekiz, Gana, Uruguay, Güney Kore olacak.