Katar 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Katar’ın Dünya Kupaları Tarihi

Katar bugüne kadar gerçekleştirilen Dünya Kupası organizasyonlarının hiçbirisinde yer alamamıştır. 1930 ve 1974 yılları arasında FİFA üyesi olmadığı için organizasyona katılma hakkı bulunmayan Katar, 1978’den günümüze kadar olan süreçte ise Dünya Kupası Elemeleri’ni geçme başarısı gerçekleştirememiştir. 2022 Dünya Kupası’na ise ev sahibi olma sıfatı ile katılacaklardır. Bu turnuva hem onların ilk katılacağı Dünya Kupası, hem de Orta Doğu’da düzenlenecek olan ilk Dünya Kupası olma özelliğini taşıyacaktır. Ayrıca 2002 Japonya ve Güney Kore’de düzenlenen Dünya Kupası’ndan sonra Asya’da düzenlenecek olan ikinci  Dünya Kupası olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Katar’ın 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Meshaal Barsham, Salah Zakaria ve Saad Al Sheeb.

Defans: Tarek Salman, Pedro Miguel, Bassam Al Rawi, Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan, Homam Ahmed, Musab Khoder, Karim Boudiaf, Ahmed Fadel ve Jassem Gaber Abdulsallam.

Orta Saha: Abdulaziz Hatem, Mohammed Waad, Mustafa Mashaal, Ali Asad, Abdelrahman Moustafa, Khalid Muneer Mazreed, Hassan Al Haydos, Ismaeel Mohammed ve Naif Al Hadhrami.

Forvet: Almoez Ali, Ahmed Alaeldin, Akram Afif  ve Mohammed Muntari

Katar 2022 Dünya Kupası Elemeleri

Katar, 2022 Dünya Kuapası’na ev sahibi olarak katılacak olmasına rağmen, Dünya Kupası Asya Elemeleri’nde 2. Tur’da; Umman, Hindistan, Afganistan ve Banglades ile mücadeleler vermiştir. Oynadıkları 8 müsabakadan; 7 galibiyet; 1 beraberlik alarak ayrılmışlardır. 18 gol atıp, kalelerinde sadece 1 gol gördükleri grubu 22 puan ile lider tamamlamışlardır. Daha sonra turnuvaya doğrudan katılacakları için 3. Tur’da maç yapmamışlardır. Elemeler’in 2. Tur’unda en fazla gol kaydeden oyuncuları; 8 maçta, 6 gol atmayı başaran Almoez Ali olmuştur.

Katar 2022 Dünya Kupası Rakipleri

2022 Katar Dünya Kupası’nda A Grubu’nda mücadele verecek olan Katar, gruptan çıkabilmek için; Ekvador, Senegal ve Hollanda ile mücadeleler verecektir. Ev sahibi olmanın avantajını kullanmaya çalışacak olan Felix Sanchez’in öğrencilerinin işleri yine çok zor gözüküyor.

Katar 2022 Dünya Kupası Fikstürü

20 Kasım / Katar – Ekvador

25 Kasım / Katar – Senagal

29 Kasım / Hollanda – Katar