KARADAĞ’IN DÜNYA KUPASI ELEME MAÇLARI KARNESİ

2022 Katar Dünya Kupası Avrupa elemeleri G grubunda yer alan Karadağ Grubunu 12 puan ile 4. sırada tamamlayarak 2022 Katar Dünya Kupası’na katılma hakkını kaçırdı.

Karadağ 2022 Katar Dünya Kupası Avrupa elemelerinde G grubunda Hollanda, Türkiye,  Norveç,  Letonya ve CebelitarıK ile Aynı grupta yer aldı.

Güçlü rakipler karşısında G grubunda çıktığı 10 karşılaşmada 3 galibiyet,  3 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak kalesinde 15 gol gören Karadağ rakip filelere ise 14 gol bıraktı.

KARADAĞ’IN GÜÇLÜ RAKİPLERİ KARŞISINDA GRUPTAN ÇIKMASI ÇOK ZORDU

2022 Katar Dünya Kupası Avrupa elemelerinde g grubunda Güçlü rakipleri karşısında Karadağ’ın işi bir hayli zordu.

G grubunda Letonya ve Cebelitarık takımlarına göre daha güçlü olan Karadağ  Hollanda, Türkiye ve Norveç’e karşıda  iyi bir oyun ortaya koydular.

Karadağ 2022 katar Dünya Kupası Avrupa elemelerinde iyi grubunda ilk 2 maçını kazanarak zayıf rakipleri Letonya ve Cebelitarık’ı geride bıraktı.

Grubun ilk maçında Karadağ deplasmanda Letonya’ya 2 – 1 mağlup ederek güç puanı alan takım sonrasında kendi sahasında Cebelitarık’ ı 4 – 1 mağlup ederek grubun’ daki ikinci maçında kazanmış oldu.

Karadağ grubundaki ilk mağlubiyetini ise kendi sahasında Norveç karşısında etkili oyununa  rağmen Karadağ Sahadan 1 – 0 lık sonuç ile ayrılarak grubundaki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Grubu Lider olarak tamamlayan Hollanda deplasmanında grubundaki en farklı mağlubiyeti alarak sahadan ayrılan Karadağ rakibine 4 – 0 ‘lık skor ile mağlup olarak sahadan ayrıldı.

Karadağ grubundaki zayıf rakiplerine karşı ise kendi sahasında Karadağ’da Letonya ile 0-0 berabere kalarak sahadan 1 puan ile ayrılan Karadağ, sonrasında Cebelitarık deplasmanında sahadan 3 – 0 galibiyet ile ayrıldı.

2022 Katar Dünya Kupası Avrupa elemelerinde G grubun’daki son maçında ise Karadağ’da konuk ettiği Türkiye maçında 1 – 0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı karşılaşmadan 2 – 1 ‘lik skor ile Avrupa elemelerin’ de  grubu mağlubiyet ile tamamlanmış oldular.

G grubunda alınan bu sonuçlar ile Karadağ grubunun 4 sırada tamamlayarak 2022 Katar Dünya Kupası’na katılma hakkını elde edemediler.

KARADAĞ GÜÇLÜ RAKİPLERİNE KOLAY PES ETMEDİ

Karadağ grubunun diğer güçlü rakiplerinden birisi olan Türkiye ile Deplasmanda oynadığı karşılaşmada 2 – 0 geriye düşmesine rağmen oyun disiplininden kopmayan Karadağ Sahadan 2 – 2 beraberlikle ayrılmıştı.

Grubu lider olarak tamamlayan Hollanda karşısında ise kendi sahasında Karadağ’da oynanan maçta 2 – 0 geriye düşmesine rağmen güçlü rakibi karşısında Türkiye maçında olduğu gibi geriden gelerek maç sonunda 2 – 2’ lik beraberlik ile sahadan ayrılarak 1 puana almıştı.

Karadağ’a grubunda pes etmeyen oyunu ile dikkat çekerken Sahaya yansıttıkları oyun anlamında kendilerini geliştirerek her sene bir üst sıraya doğru ilerliyorlar.