Karadağ ve Letonya Maçından Gol Sesi Çıkmadı

Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Karadağ, 7 Eylül Salı günü kendi sahasında Letonya’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik 0 – 0 berabere sona erdi. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Karadağ, rakibi Letonya karşısında Milan Mijatovic, Risto Radunovic, Igor Vujacic, Zarko Tomasevic, Marko Vesovic, Sead Haksabanovic, Nebojsa Kosovic, Aleksandar Scekic, Adam Marusic, Uros Urevic ve Fatos Beciraj 11’i ile maça başladı.

Konuk takım Letonya ise rakibi Karadağ karşısında Roberts Ozols, Kaspars Dubra, Antonijs Cernomordijs, Roberts Savalnieks, Ravivis Andris Jurkovskis, Vladmirs Kamess, Eduards Emsis, Janis Ikaunieks, Arturs Zjuzins, Roberts Uldrikis ve Vladislavs Gutkovskis 11’i ile sahaya çıktı.

Golsüz Mücadelenin istatistikleri

Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Karadağ, maç genelinde rakip kaleye21 şut çekti ve bu şutlardan 6 isabet yakaladı. 9 şutu isabetsiz olan Karadağ’ın 6 şutu ise rakip taradından engellendi. 1 net gol pozisyonu kaçıran ev sahibi Karadağ, 31 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 12 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı.

Öte yandan konuk takım Letonya, maç boyunca rakip kaleye 8 şut çekti ve bu şutlardan 3 isabet yakaladı. 4 şutu isabetsiz olan Letonya2nın 1 şutu ise rakip tarafından engellendi. 2 net gol pozisyonu kaçıran konuk takım Letonya, 6 kez rakip cezası içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 19 kez serbest vuruş kazandı. Her iki takımda yakalamış oldukları bu istatistiklere rağmen mücadelede gol veya goller bulamadı. Böylece mücadele golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Takımlar 1’er Puanı Paylaştı

Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda oynanan mücadelenin ardından alınan sonuç ile birlikte 1’er puanı paylaşan takımlardan ev sahibi Karadağ, grupta puanını 8 yaptı ve dördüncü sırada kendisine yer buldu. Öte yandan konuk takım Letonya ise G Grubu’nda puanını 5 yaptı ve beşinci sırada kaldı.