Kanada 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Kanada’nın Dünya Kupaları Tarihi

1982 yılına kadar FİFA üyesi olmasına rağmen bazı Dünya Kupaları’na katılmayan, bazı Dünya Kupaları’nda ise Eleme Turları’nı geçemeyen Kanada, ilk Dünya Kupası deneyimini 1986 Meksika Dünya Kupası’nda gerçekleştirdi. Bu Dünya Kupası’nda oynadığı 3 müsabakayı da kaybeden Kanada milli takımı gol atma başarısı da gösteremedi. Bu tarihten sonra Elemeleri hiç geçemeyen Kanada 36 yıl aranın ardından tarihinde 2. kez bir Dünya Kupası’na katılmış olacak.

Kanada’nın 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Maxime Crepeau, Dayne St. Clair ve Milan Borjan.

Defans: Kamal Miller, Joel Waterman, Derek Cornelius, Scott Kennedy, Stevan Vitoria, Alphonso Davies, Sam Adekugbe, Alistair Johnston, Richie Laryea, Stephen Eustaqoio ve Samuel Piette.

Orta Saha: Ismael Kone, Mark Anthony Kaye, Liam Millar, Luca Koleosho, Junior Hoilett ve Theo Corbeanu,

Forvet: Jonathan David, Cyle Larin, Ike Ugbo, Lucas Cavallini ve Charles Andreas Brym.

Kanada 2022 Dünya Kupası Elemeleri

2022 Dünya Kupası CONCACAF Elemeleri’nde; Meksika, ABD, Kosta Rika, Panama, Jamaika, El Salvador ve Honduras ile mücadeleler veren Kanada, oyandığı 14 müsabakadan; 8 galibiyet, 4 beraberlik , 2 mağlubiyet ile ayrıldı. 28 puan toplamayı başaran John Herdman’ın öğrencileri, grupta Meksika’nın averaj ile önünde yer alarak 2022 Katar Dünya Kupası’na doğrudan gitmeye hak kazandılar. Elemeler boyunca takımına en fazla gol katkısı veren oyuncuları ise oyandığı 16 maçta 13 gollük muhteşem bir performans ortaya koyan Kyle Larin oldu. Ayrıva John Herdman ve öğrencileri kazandıkları bu başarıları ile ülkelerinin 36 yıllık Dünya Kupaları özlemini de dindirmiş oldular.

Kanada 2022 Dünya Kupası Rakipleri

2022 Dünya Kupası’nda F Grubu’nda mücadele verecek olan Kanada’nın gruptaki rakiplerine göz atacak olursak; Belçika, Hırvatistan ve Fas’ın bulunduğunu görüyoruz. Açıkçası Dünya Kupaları tarihinde 2. kez bir Dünya Kupası’na katılacak olan Kanada için zorlu bir grup olduğunu düşünüyorum.

Kanada 2022 Dünya Kupası Fikstürü

23 Kasım / Belçika – Kanada

27 Kasım / Hırvatistan – Kanada

01 Aralık / Kanada – Fas