Jose Mourinho’dan Dünya Kupası Bilgilendirmesi

Tottenham ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Jose Mourinho, koronavirüs sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Efsane eski futbolcu ayrıca Dünya Kupası gibi organizasyonlara ilişkin de konuştu.

Tottenham ekibinin çalıştırıcılık görevini üstlenen tecrübeli Teknik Direktör Jose Mourinho, koronavirüs sürecine ilişkin konuştu. Ayrıca Dünya Kupası organizasyonlarında sporcuların durumunu da belirtti.

Portekizli teknik adam, koronavirüs salgının ardından 17 Haziran gününde Premier Lig mücadelelerinin tekrar başlayacağını da açıklamasında özellikle vurguladı. Bu karara dair değerlendirmede de bulunan hoca, futbola dönmek için de doğru zamanın geldiğini ekledi.

Sporcuların, Avrupa Şampiyonası veya Dünya Kupası gibi organizasyonlarda oynamış olduğu zamanlarda da futbolcuların doğru düzgün tatil yapamadığına dikkat çekti. Sezon öncesi hazırlık kampına dahi katılamadığının altını çizen teknik isim, aranın sonrasında bir hafta boyunca antrenman yapmadan doğrudan lig maçına çıktıklarını söyledi.

Tescil Edileceğini Düşünmüştüm

Sezon öncesi sakatlıkların ise her zaman olduğunu belirten Mourinho, şu an için de sakatlıkların olmamasını bekleyemeyeceklerini vurguladı. Ve yetkililerden de kendilerine verdiğinden fazlasını isteyemeyeceklerine dikkat çekti. Maksimum güvenlik sağlanmış olduğuna da vurgu yapan teknik adam, sahaya çıkıp, insanlara istediklerini vermeleri gerektiğini ifade etti.

Öte yandan bir süre ise sezonun tescil edileceğini düşündüğünü belirterek, endişelerin giderek azaldığını ve oynamak istediklerini da ekledi.

Güncel Yazılar