İzlanda Sahasında Ermenistan İle Berabere Kaldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda İzlanda, 8 Ekim Cuma günü kendi sahasındaErmenistan’ı konuk etti. Laugardalsvöllur Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile birlikte 1 – 1 berabere sona erdi.

Konuk takım Ermenistan’ın golünü Kamo Hovhannisyan atarken; ev sahibi İzlanda’nın tek golünü ise Isak Bergmann Johannesson attı.

Karşılaşmada Atılan Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelenin 35. Dakikasında konuk takım Ermenistan, Lucas Manuel Zelarayan’ın asistinde Kamo Hovhannisyan’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 77. Dakikasında ev sahibi İzlanda, Birkir Saevarsson’un asistinde Isak Bergmann Johannesson’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakalamış oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında hem ev sahibi İzlanda hem de konuk takım Ermenistan tehliklei gol pozisyonlarına girdiler. Fakat her iki takımda son vuruşları istedikleri gibi yapamadıkları için karşılaşmanın kalan dakikalarınad başka gol sesi çıkmadı. Böylece ev sahibi İzlanda, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Ermenistan ile 1 – 1 berabere kaldı.

Öte yandan iki takım arasındaki mücadelede ev sahibi İzlanda’da Birkir Saevarsson, Ari Freyr Skulason ve Isak Bergmann Johannesson; konuk takım Ermenistan’da ise Eduard Spertsyan maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi İzlanda’da Isak Bergmann Johannesson, Daniel Leo Gretarsson, Mikael Anderson ve Mikael Egill Eleertsson; konuk takım Ermenistan’da Khoren Bayramyan, Aleksandr Karapetyan, Artak Grigoryan ve Ishkhan Geloyan oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Takımların Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan karşılaşmada takımlar birbirine üstünlük sağlayamadılar ve 1’er puanı paylaştılar.

Böylece ev sahibi İzlanda, J Grubu’nda puanını 5 yaptı ve beşinci sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan konuk takım Ermenistan ise J Grubu’nda puanını 12 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşti.