İsviçre Sahasında Hata Yapmadı

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda İsviçre, 9 Ekim Cumartesi günü kendi sahasında Kuzey İrlanda’yı konuk etti. Geneve Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Kuzey İrlanda oldu.

Ev sahibi İsviçre’ye galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Steven Zuber ve Christian Fassnacht kaydetti.

Galibiyeti Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 45+3. Dakikasında ev sahibi İsviçre, Breel Donald Embolo’nun asistinde Steven Zuber’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 37. Dakikasında konuk takım Kuzey İrlanda’da Jamal Lewis, maçın hakemi tarafından görmüş olduğu ikinci sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı ve oyunun büyük bölümünde takımını 10 kişi bırakmış oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın uzatma anlarında 90+1. Dakikasında ev sahibi İsviçre, bir kez daha Breel Donald Embolo’nun asistinde Christian Frassnacht’ın attığı gol ile aradaki farkı 2’ye çıkartarak karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi İsviçre, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Kuzey İrlanda’yı 2 – 0’lık skor ile mağlup etmiş oldu.

Öte yanda iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi İsviçre’de Denis Lemi Zakaria; konuk takım Kuzey İrlanda’da ise Jamal Lewis (daha sonradan kırmızı kart), Conor Bradley ve Josh Magennis maçın hakemi tarafından sarı kart ile cezalandırılan futbolcular oldular.

3 Puanını Sahibi İsviçre

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan mücadelede sahasında attığı 2 gol ile rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi İsviçre, haftayı 3 puan ile kapatmış oldu. Böylece ev sahibi İsviçre, C Grubu’nda puanını 12 yaptı ve kinci sıraya yerleşmiş oldu.

Diğer yandan deplasmanda mağlup olan ve haftayı puan alamadan kapatan konuk takım Kuzey İrlanda ise C Grubu’nda 5 puan ile üçüncü sırada kalmış oldu.