İsviçre Kendi Sahasında İkinci Yarıda Açıldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta maçında İsviçre, 15 Kasım Pazartesi günü kendi sahasında Bulgaristan’ı konuk etti. Swisspo Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Bulgaristan oldu.

Ev sahibi İsviçre’ye kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Okafor, Vargas, Itten ve Freuler kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Bulgaristan, 2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda 4. Mağlubiyetini aldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi İsviçre ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etti.

İsviçre’ye Galibiyeti ve 3 Puanı Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta karşılaşmasına ev sahibi İsviçre, rakibi Bulgaristan karşısında Sommer, Schar, Frei, Mbabu, Widmer, Freuler, Zakaria, Okafor, Shaqiri, Vargar ve Gavranovic 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Bulgaristan ise rakibi İsviçre ise Karadzhov, Dimitrov, Hristov, Turitsov, Tsvetanov, Kostidanov, Chochev, Nedelev, Kirilov, Iıliev ve Despodov 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi İsviçre hem de konuk takım Bulgaristan, tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 48. Dakikasında ev sahibi İsviçre, Xerdan Shaqiri’nin asistinde Noah Okafor’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 57. Dakikasında ev sahibi İsviçre, Mario Gavranovic’in asistinde bu kez Ruben Vargas’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 72. Dakikasında ev sahibi İsviçre, Renato Steffen’in asistinde Cedric Itten’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı.

Maçın uzatma anlarında 90+1. Dakikasında ev sahibi İsviçre, bir kez daha Xerdan Shaqiri’nin asistinde bu kez Remo Freuler’in attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkartarak karşılaşmada durumu 4 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi İsviçre, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Bulgaristan’ı 4 – 0 mağlup etti.

3 Puanı Alan İsviçre C Grubu’nda Liderlik Koltuğuna Oturdu

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Bulgaristan, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu ve C Grubu’nda 8 puan ile dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta ikinci yarıda attığı goller ile rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi İsviçre, 3 puanı hanesine yazdırdı ve C Grubu’nda puanını 18 yaparak liderlik koltuğuna oturmuş oldu.