İsviçre Deplasmanda Zorlanmadı 4-0

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda İsviçre, 12 Ekim Salı günü deplasmanda Litvanya’ya konuk oldu. Vilniaus LFF Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Litvanya oldu.

Diğer yandan konuk takım İsviçre’ye galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Breel Donald Embolo (2), Renato Steffen ve Mario Gavranovic kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Valdas Ivanauskas önderliğindeki Litvanya, 2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda 6. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan teknik direktör Murat Yakın yönetimindeki konuk takım İsviçre ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İsviçre’nin Attığı 4 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Litvanya, rakibi İsviçre karşısında Ernestas Setkus, Baravykas, Benas Satkus, Girdvainis, Barauskas, Slivka, Linas Megalitis, Lasickas, Fedor Cernych, Novikovas ve Karolis Laukzemis 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım İsviçre ise rakibi Litvanya karşısında Sommer, Schar, Elvedi, Widmer, Rodriguez, Sow, Freuler, Steffen, Shaqiri, Zuber ve Embolo 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 31. Dakikasında konuk takım İsviçre, Xerdan Shaqiri’nin asistinde Breel Donald Embolo’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 42. Dakikasında konuk takım İsviçre, bu kez Fabian Lukas Schar’ın asistinde Renato Steffen’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Bu golden 3 dakika sonra maçın 45. Dakikasında konuk takım İsviçre, bir kez daha Fabian Lukas Schar’ın asistinde bir kez daha Breel Donald Embolo’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın uzatma anlarında 90+4. Dakikasında konuk takım İsviçre, bu kez Cedric Itten’in asistinde Mario Gavranovic’in attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkarttı ve karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım İsviçre, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Litvanya’yı 4 – 0’lık skor ile mağlup etti.

İsviçre 14 Puan Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçta rakibine farklı mağlup olan ev sahibi Litvanya, bu haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu.

Böylece ev sahibi Litvanya, puansız kapattığı haftada C Grubu’nda 3 puan ile beşinci ve son sırada kaldı. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta 4 gol atarak kazanmayı başaran ve 3 puanı hanesine yazdıran konuk takım İsviçre ise C Grubu’nda puanını 14 yaptı ve ikinci sıraya yerleşti.