İsrail Kendi Sahasında Moldova’yı Mağlup Etti 2-1

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda İsrail, 12 Ekm Salı günü kendi sahasında Moldova’yı konuk etti. Yaakov Turner Toto Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Moldova oldu.

Diğer yandan ev sahibi İsrail’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Eran Zahavi ve Munas Dabbur kaydetti. Konuk takım Moldova’nın tek golünü ise Ion Nicolaescu attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Roberto Bordin önderliğindeki konuk takım Moldova, 2022 Dünya Kupası F Grubu’nda 7. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Willibald Ruttensteiner yönetimindeki ev sahibi İsrail ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde F Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etti.

İsrail ve Moldova Maçının 11’leri, Golleri, Kartları ve Oyuncu Detayları

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi İsrail, rakibi Moldova karşısında Marciano, Abu Aabaid, Bitton, Hanna, Peretz, Natcho, Dasa, Menachem, Dabbur, Solomon ve Eran Zahavi 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Moldova ise rkaibi İsrail karşısında Avram, Potirniche, Posmac, Armaş, Jardan, Reabcuik, Dros, Rata, Ionita, Puntus ve Cociuc 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 28. Dakikasında ev sahibi İsrail, Manor Solomon’un asitinde Eran Zahavi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 49. Dakikasında ev sahibi İsrail, bu kez ilk golü atan Eran Zahavi’nin asistinde Munas Dabbur’un attığı gol ile aradaki farkı 2’ye çıkartarak karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı. Maçın 85. Dakikasında konuk takım Moldova’da Oleg Reabcuik, maçın hakemi tarafından görmüş olduğu ikinci sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı.

Maçın uzatma anlarında 90+4. Dakikasında konuk takım Moldova, Danu Spataru’nun asistinde Ion Nicolaescu’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi İsrail, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Moldova’yı 2 – 1 sona erdi.

İsrail ve Moldova’nın F Grubu’ndaki Güncel Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı mücadeleyi kaybeden konuk takım Moldova, haftayı puansız kapattı ve F Grubu’nda 1 puan ile birlikte altıncı ve son sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ve 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylelikle almış olduğu bu 3 puan ile ev sahibi İsrail F Grubu’nda puanını 13 yaptı ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.