İsrail Kendi Evinde Faroe Adalarını Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta maçında İsrail, 15 Kasım Pazartesi günü kendi sahasında Faroe Adaları’nı konuk etti. Netanya Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 3 – 2’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Faroe Adaları oldu.

Ev sahibi İsrail’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Munas Dabbur, Shon Zalman Weissman ve Dor Peretz kaydetti. Diğer yandan konuk takım Faroe Adaları’nın gollerini ise Solvi Vatnhamar ve Klaemint Andrasson Olsen attı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Faroe Adaları, 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 8. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi İsrail ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etti.

İsrail ve Faroe Adaları Maçının Gol Dakikaları

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi İsrail, rakibi Faroe Adaları karşısında Marciano, Dgani, Bitton, Elhamed, Avraham, Peretz, Dasa, Podgoreanu, Solomon, Weissman ve DAbbur 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Faroe Adaları ise rakibi İsrail karşısında Nielsen, Faero, Askam, Nattestad, Joensen, Davidsen, Andreasen, Hendriksson, Hansson, Vatnhamar ve Edmundsson 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 30. Dakikasında ev sahibi İsrail, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Munas Dabbur, attığı gol ile birlikte takımını karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçirdi. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın 58. Dakikasında ev sahibi İsrail, oyuncusu Shon Zalman Weissman’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 62. Dakikasında konuk takım Faroe Adaları, Klaemint Andrasson Olsen’in asistinde Solvi Vatnhamar’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı.

Maçın 72. Dakikasında konuk takım Faroe Adaları, bu kez Rene Joensen’in asistinde takımın ilk golünün asistini yapan Klaemint Andrasson Olsen’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 2 yaptı. Bu golden 2 dakika sonra maçın 74. Dakikasında ev sahibi İsrail, Munas Dabbur’un asistinde Dor Peretz’in attığı gol ile karşılaşmada 3 – 2’lik skor ile bir kez daha önde geçen taraf oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi İsrail, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Faroe Adaları’nı 3 – 2 mağlup etti.

İsrail ve Faroe Adaları’nın F Grubu’ndaki Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Faroe Adaları, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Faroe Adaları, F Grubu’nda 4 puan ile beşinci sırada kalmış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi İsrail, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece ev sahibi İsrail, F Grubu’nda puanını 16 yaparak üçüncü sırada kendisine yer buldu.