İspanya Sahasında Rahat Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda İspanya, 5 Eylül Pazar günü kendi sahasında Gürcistan’ı konuk etti. Estadio Municipal Nuevo Vivero’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf İspanya oldu. Ev sahibi İspanya’ya galibiyei ve 3 puanı getiren golleri Jose Luis Gaya Pena, Carlos Soler Barragan, Ferran Torres Garcia ve Pablo Sarabia Garcia kaydetti.

İspanya’ya Galibiyeti Getiren Goller ve Asistler

2022 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda oynanan mücadelenin 14. Dakikasında ev sahibi İspanya, Jose Luis Gaya Pena’nın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 25. Dakikasında ev sahibi İspanya, Carlos Soler Barragan’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 41. Dakikasında ev sahibi İspanya, bu kez Ferran Torres Garcia’nın attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi. Maçın 63. Dakikasında ev sahibi İspanya, Pablo Fornals Malla’nın asistinde Pablo Sarabia Garcia’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca İspanya, kendi evinde konuk ettiği rakibi Gürcistan’ı 4 – 0 mağlup etti.

İspanya 10 Puanla Lider

2022 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda oynanan karşılaşmada konuk takım Gürcistan’da Guram Kashia ve Grigol Chabradze maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca ev sahibi İspanya’da Raul Albol Tortajada, Robert Lynch Sanchez, Brais Mendez Portela, Mikel Merino Zazon ve Palo Fornals Malla; konuk takım Gürcistan’da ise Otar Kakabadze, Valeri Qazaishvili, Giorgi Chakvetadze, Sandro Altunashvili ve Georges Mikautadze oyuna ikinci yarıda dahil olan futbolcular oldular.

Öte yandan alınan bu sonuç neticesinde 3 puan ile sahada ayrılan İspanya, B Grubu’nda puanını10 yaptı ve liderlik koltuğuna oturdu. Deplasmandan puansız ayrılan Gürcistan ise B Grubu’nda şimdiye kadar almış olduğu 1 puan ile son sırada kaldı.