İspanya Dünya Kupası’nda Bir Sürprize İmza Atmak İstiyor

2022 FIFA Dünya Kupası heyecanı şimdiden başladı. 21 Kasım 2022 tarihinde başlayacak olan organizasyon 18 Aralık 2022 tarihinde oynanacak final maçı ile tamamlanacak. Herkes, hangi ülkenin Dünya Kupası’nı müzesine götüreceğini merak ediyor.

Fransa, Almanya, Portekiz, Arjantin ve Brezilya favoriler arasında! Ancak, 2010 yılında Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nı kazanan İspanya’yı unutmamak gerekir. Gelin, turnuva öncesinde İspanya’nın son durumuna yakından bakalım!

İspanya Hangi Grupta Yer Alıyor?

İspanya; diğer gruplara kıyasla daha güçlü takımlardan oluşan bir gruba düştü. İspanya’nın grubunda Almanya, Japonya ve Kosta Rika bulunuyor. 23 Kasım 2022 tarihinde oynanacak ve saat 18.00’de başlayacak olan Kosta Rika – İspanya maçının favorisi tahmin edebileceğiniz gibi İspanya! Boğalar; gruptaki ikinci maçında 27 Kasım 2022 tarihinde saat 21.00’de Almanya ile karşı karşıya gelecek. Bu maçı kimin kazanacağını herkes çok merak ediyor. İspanya; gruptaki son maçında 1 Aralık 2022 tarihinde Japonya ile karşılaşacak. Maçın başlama saati 21.00!

İspanya’nın E Grubu’nda neler yapacağı merakla bekleniyor. Almanya ile liderlik mücadelesinin yaşanacağı kesin! Sonuç olarak, Boğalar’ı daha şimdiden zor bir turnuvanın beklediğini ifade edebiliriz.

Luis Enrique Bu Turnuvada Kendisini İspat Etmek İstiyor

Bir döneme futboluyla damga vuran Luis Enrique şimdilerde de teknik adamlık kariyeriyle adından bahsettirmeye devam ediyor. 1970 doğumlu teknik adam; 2014 ila 2017 yılları arasında Barcelona’yı çalıştırdı. Ardından, 2018 yılının Temmuz ayında İspanya A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü oldu. Ancak, 2019 yılının Mart ayına kadar görev yaptı. İspanya Futbol Federasyonu; Luis Enrique’yi 2019 yılının Kasım ayında tekrar milli takımın başına getirdi. Tecrübeli teknik adamın görev süresi Dünya Kupası’nın hemen ardından 31 Aralık 2022 tarihinde sona erecek.

Luis Enrique; Euro 2020’de başarılı olmak istiyordu. İspanya; yarı finalde İtalya’ya elenerek turnuvaya veda etti. 52 yaşındaki teknik adam; Dünya Kupası’nda işinin bir hayli zor olduğunun farkında! Yine de ülkesinin takımını en iyi yerlere taşımayı hedefliyor.

Pedri ve Gavi’nin Turnuvaya Damga Vurmaları Bekleniyor

İspanya; 2022 Dünya Kupası’nda genç yıldızları ile bir yerlere gelmek istiyor. O isimlerden ikisi de Barcelona forması giyen Pedri ve Gavi! Xavi ve Iniesta ikilisine benzetilen Pedri ve Gavi’nin İspanya’nın geleceği olduklarını ifade edebiliriz.

2004 doğumlu Gavi; henüz 18 yaşına bile girmemesine rağmen milli takım formasını bugüne kadar 10 defa giymeyi başardı. Hatta, milli formayla bir de gole imza attı. Genç futbolcu; merkez orta saha, on numara ve sol kanat pozisyonlarında forma giyebiliyor. Ülkesi ile Dünya Kupası’nda ter dökmek adına sabırsızlanıyor.

Pedri; ilerleyen yıllarda FIFA Ballon D’or ödülünü alabilecek isimlerden birisi! 2002 doğumlu genç orta saha oyuncusu; milli formayı 12 defa giydi. Her ne kadar ciddi bir sakatlığı olsa da Kasım ayına kadar iyileşeceği biliniyor.