İskoçya Sahasında Tek Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda İskoçya, 4 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Moldova’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kazanan taraf İskoçya oldu. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi İskoçya, rakibi Moldova karşısında Craig Anthony Gordon, Grant Hanley, Kieran Tierney, Jack Hendry, Andrew Robertson, Billy Gilmour, John McGinn, Ryan Christie, Nathan Patterson, Lyindon Dykes ve Kevin Nisbet 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Moldova, rakibi İskoçya karşısında Cristian Avram, Vadim Bolohan, Igor Armas, Maxim Potirniche, Oleg Reabciuk, Artur Jonita, Ion Jardan, Sergiu Platica, Vadim Rata, Mihai Ghecev ve Radu Ginsari 11’i ile sahaya çıktı.

İskoçya Sahasında Tek Golle Kazandı

İskoçya’ya Galibiyeti Getiren Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan maçın 14. Dakikasında ev sahibi İskoçya, Lyndon Dykes’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın ikinci yarısında da özellikle ev sahibi İskoçya, yakaladığı tehlikeli gol pozisyonları ile gole yaklaşan taraf oldu ama son vuruşlarda başarılı olamadığı için aradığı gol ve golleri bulamadı. Böylece ev sahibi İskoçya, kendi evinde konuk ettiği rakibi Moldova’yı 1 – 0 mağlup etti.

İskoçya Sahasında Tek Golle Kazandı

Maçın Diğer Detayları

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi İskoçya’da CallumWilliam McGregor, Che Adams, Liam Cooper, David Turnbull ve Kenny McLean; konuk takım Moldova’da ise Nicky Sergehei Clescenco, Danu Spataru ve Cristian Dros mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil olan futbolcular oldular.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede sadece konuk takım Moldova’dan Artur Ionita maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcu oldu. Ayrıca alınan bu 1 – 0’lık skonuç neticesinde sahasında oynadığı maçta 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi İskoçya, F Grubu’nda puanını 8 yaparak üçüncü sıraya yerleşti.

Öte yandan deplasmanda oynadığı karşılaşmadan yenilgi ile ayrılan ve puan alamayan Moldova ise F Grubu’nda 1 puanda ve son sırada kaldı.