İskoçya Sahasında Attığı 2 Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta maçında İskoya, 15 Kasım Pazartesi günü kendi sahasında Danimarka’yı konuk etti. Hampden Park Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Danimarka oldu.

Ev sahibi İskoya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri John Souttar ve Che Adams kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Danimarka, 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 1. Mağlubiyetini aldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi İskoya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 7. Galibiyetini elde etti.

İskoçya ve Danimarka Maçının Detayları

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta karşılaşmasına ev sahibi İskoya, rakibi Danimarka karşısında Gordon, Souttar, Cooper, Tierney, Gilmour, McGregor, O’Donnell, Robertson, McGinn, Christie ve Che Adams 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Danimarka ise rakibi İskoya ise Schmeichel, Christensen, Kjaer, Vestergaard, Kristensen, Wass, Jonsson, Maehle, Olsen, Larsen ve Cornelius 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 35. Dakikasında ev sahibi İskoçya, Liam Cooper’ın asistinde John Souttar’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 86. Dakikasında ev sahibi İskoçya, bu kez Stuart Armstrong’un asistinde Che Adams’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi İskoçya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Danimarka’yı 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede konuk takım Danimarka’da tecrübeli file bekçisi Kasper Schmeichel, 90 dakika boyunca maçın hakemi tarafından sarı kart gören tek futbolcu oldu.

Buna ek olarak iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi İskoçya’da McLean, McKenna, Armstrong ve Ralston; konuk takım Danimarka’da ise Sisto, Stage, Uhre, Dreyer ve Alexander Bahgibi futbolcular oyuna daha sonradan dahil olan isimler oldular.

İskoçya ve Danimarka’nın F Grubu’ndaki Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Danimarka, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Fakat buna rağmen konuk takım Danimarka, F Grubu’nda 27 puan ile liderliğini sürdürmüş oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi İskoya, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece ev sahibi İskoçya, F Grubu’nda puanını 23 yaparak lider Danimarka ile puan farkını 4’e indirerek ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.