İngiltere’den Deplasmanda 10 Gollü Galibiyet

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta maçında İngiltere, 15 Kasım Pazartesi günü deplasmanda San Marino’ya konuk oldu. Serravalle Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 10 – 0’lık tarihi skor ile kaybeden taraf ev sahibi San Marino oldu.

Konuk takım İngiltere’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Harry Maguire, Fabbri (kendi kalesine), Harry Kane (4), Emile Smith Rowe, Tyrone Mings, Tamy Abraham ve Bukayo Saka attı.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı farklı bir skor kaybeden ev sahibi San Marino, I Grubu’nda 10. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan konuk takım İngiltere ise I Grubu’nda 8. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İngiltere’nin Karşılaşmadaki Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta mücadelesinin 6. Dakikasında konuk takım İngiltere, Philip Foden’ın asistinde Harry Maguire’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 15. Dakikasında konuk takım İngiltere, San Marino oyuncusu Filippo Fabri’nin kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 27. Dakikasında konuk takım İngiltere, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Harry Kane, attığı gol ile karşılaşmada takımın 3 – 0’lık galibiyete taşıdı. Maçın 31. Dakikasında konuk takım İngiltere, bu kez Emile Smith Rowe’un asistinde bir kez Harry Kane’nin attığı gol karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı.

Maçın 39. Dakikasında konuk takım İngiltere, maçın hakemi tarafından bir penaltı daha kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Harry Kane, bir kez daha topu ağlara gönderdi ve karşılaşmada skoru 5 – 0 yaptı. Bu golden 3 dakika sonra maçın 42. Dakikasında konuk takım İngiltere, bir kez daha Harry Kane’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 6 – 0 yaptı.

Bu golle birlikte aynı zamanda Harry Kane, 15 dakikada 4 gol atmış oldu. Mücadelenin ilk yarısnda başka gol olmayınca ilk 45 dakika 6 – 0 sona erdi. Maçın 58. Dakikasında konuk takım İngiltere, Tamy Abraham’ın asistinde Emile Smith Rowe’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 7 – 0 yaptı.

Maçın 69. Dakikasında konuk takım İngiltere, Trent Alexander Arnold’ın asistinde Tyrone Mings’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 8 – 0 yaptı. Maçın 78. Dakikasında konuk takım İngiltere, bir kez daha Trent Alexander Arnold’ın asistinde bu kez Tamy Abraham’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 9 – 0 yaptı.

Maçın 79. Dakikasında konuk takım İngiltere, bir kez daha Trent Alexander Arnold’ın asistinde bu kez Bukayo Saka’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 10 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım İngiltere, deplasmanda karşı karşıya geldiği San Marino’yu 10 – 0 mağlup etti.

İngiltere Liderliğini Sürdürdü

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı karşılaşmayı kaybeden ev sahibi San Marino, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu.

Böylece ev sahibi San Marino, I Grubu’nda puansız bir şekilde ve son sırada kaldı. Diğer yandan deplasmanda farklı bir galibiyet alan konuk takım İngiltere, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım İngiltere, I Grubu’nda puanını 26 yaptı ve liderliğini sürdürdü.