İngiltere İlk Yarıda 5 Gol Atarak Maçı Bitirdi

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta İngiltere, 12 Kasım Cuma günü kendi sahasında Arnavutluk’u konuk etti. Wembley Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Arnavutluk oldu.

Ev sahibi İngiltere’ye kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Harry Maguire, Harry Kane (3) ve Jordan Henderson kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden Arnavutluk, I Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan ev sahibi İngiltere ise I Grubu’nda 7. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İngiltere’nin Golleri ve Asistleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta mücadelesinin 9. Dakikasında ev sahibi İngiltere, Reece James’in asistinde Harry Maguire’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 18. Dakikasında ev sahibi İngiltere, Jordan Henderson’ın asistinde Harry Kane’nin attığı gol ile karşılaşamada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 28. Dakikasında ev sahibi İngiltere, bu kez Harry Kane’nin asistinde Jordan ikinci golün asistini yapan Jordan Henderson’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Bu golden 5 dakika sonra maçın 33. Dakikasında ev sahibi İngiltere, Raheem Sterling’in asistinde bir kez daha Harry Kane’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı.

İlk yarının uzatma anlarında maçın 45+1. Dakikasında ev sahibi İngiltere, Philip Foden’ın asistinde bir kez daha Harry Kane’nin attığı gol ile aradaki farkı 5’e çıkartarak karşılaşmada durumu 5 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 5 – 0 sona erdi.

Maçın ikinci yarısında ev sahibi İngiltere, rakip kaleye 4 şut çıktı, 16 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 10 serbest vuruş kazandı. Diğer yandan konuk takım Arnavutluk ise maçın ikinci yarısında rakip kaleye 3 şut çekti, 1 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu ve 4 serbest vuruş kazandı.

Fakat her iki takımında yakalamış olduğu bu istatistiklere rağmen mücadelenin ikinci yarısında başka gol sesi çıkmadı. Böylece ev sahibi İngiltere, kendi sahasında konuk etmiş olduğu rakibi Arnavutluk’u 5 – 0 mağlup etti.

İngiltere ve Arnavutluk’un I Grubu’nda Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 9. Hafta karşılaşmasında deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Arnavutluk, haftayı puansız kapattı.

Böylece konuk takım Arnavutluk, I Grubu’nda 15 puan ile üçüncü sırada kaldı. Diğer yandan sahasında farklı ve rahat bir galibiyet alan ev sahibi İngiltere, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi İngiltere, I Grubu’nda puanını 23 yaptı ve liderliğini sürdürmüş oldu.