Honor of Kings Dünya Kupası Çin’de Yapıldı

Son zamanlarda çok sık adı duyulan ve e-spor olarak da adlandırılan Honor of Kings dijital oyununun dünya kupası Çin’de gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre büyük mücadeleyi 350 milyon kişinin izlediği öğrenildi. Oyunların final mücadelesi tüm dünyada yankı uyandırmaya yetti.

Teknolojinin tüm dünyaya hakim olduğu bilim çağında, sporun da dijital versiyonu gerçekleştirilmeye devam ediyor. Akıllı telefon dünyasında e-spor olarak adlandırılmakta olan Honor of Kings Dünya Kupası mücadelesi de önceki günlerde dijital olarak gerçekleşti.

350 Milyon Kişi İzledi

Çin’de gerçekleşen dünya kupası mücadelesinin 350 milyon kişi tarafından izlendiği bilgisini de Çinli yetkililer paylaştı.

Mobil e-spor olarak en fazla duyulan ve tercih edilen oyunlardan biri olarak bilinen Honor of Kings Dünya Kupası mücadelesi Çin’de büyük ses getirdi. 350 milyon kişi tarafından izlenen final mücadelesi dünyaya da teknolojinin önemini bir kez daha duyurdu.

E-spor olarak platformlarda oyuncuların sanal ligler üzerinden mücadelesi ve bir arenada bir araya gelerek telefonlarıyla dünya kupası adının verildiği mücadeleyi gerçekleştirmesi, büyük beğeni topladı.

Bilgisayar ve konsol oyunlarından farklı olarak, her yerde ve her zaman oynanabilen mil e-spor oyunları, oyun dünyasının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar