Halil Umut Meler’in Hedefi Dünya Kupası Maçı

FIFA kokartlı milli hakemimiz olan Halil Umut Meler, kariyerindeki önemli hedeflerinden bahsetti. Ve Dünya Kupası mücadelesinde düdük çalmayı çok istediğini ifade etti. Rol modelinin Cüneyt Çakır olduğunu söyleyen başarılı hakem, onun tüm maçları izleyerek hakemliğin teknik tarafını oluşturan analiz sürecini de çok iyi yaptığını belirtti.

FIFA kokartlı milli hakem Halil Umut Meler, koronavirüs pandemisine ilişkin sürece dair değerlendirmede bulundu.

Karantina döneminde oğlu ile sık sık oyun oynadığını, kitap okuyarak ve film izleyerek bu süreci kaliteli geçirmeye çalıştığını da söyledi. Meler, UEFA ve MHK tarafından da her hafta gönderilmekte olan video test ve kural sınavlarını evde yaptığını da vurguladı.

Antrenmanlarıma Devam Ediyorum

Atletik performans biriminin göndermiş olduğu kuvvet antrenmanlarını evde yaptığını da söyleyen milli hakem, 1 haftadan beri de koşu yaptığını ekledi. Sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak kimsenin olmadığı alanlarda koşu antrenmanlarını gerçekleştirdiğini de böylelikle belirtmiş oldu. Ve ayrıca oğlunun doğumu dahil öncesinde hiç bu kadar vakit geçirme fırsatı olmadığının da vurgusunu yaptı.

Cüneyt Çakır’ı kendisine rol model aldığını da söyleyen Halil Umut Meler, bir gün onun gibi Dünya Kupası maçı yönetmeyi hedeflediğinin de altını çizdi.

Güncel Yazılar