Günün İddaa ve Bahis Kuponu 29.11.2022

Dünya Kupası maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum.

Ekvador Senegal: KGVAR, 1.74 (iddaa) – 2.01 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’nda son maçında Hollanda ile karşı karşıya gelen Ekvador, müsabakadan 1-1 beraberlik ile ayrıldı. Müsabakanın hemen başında yediği gol ile devreye 1-0 geride giren Gustavo Alfaro’nun öğrencileri, ikinci yarının ilk bölümlerinde attıkları gol ile eşitliği yakaladılar. Kalan bölümlerde gol sesi çıkmayınca taraflar puanları paylaşarak sahadan ayrıldılar. Ekvador aldığı beraberlik ile 4 puana ulaştı ve grupta Hollanda’nın averaj ile gerisinde 2. sırada yer aldı. Turnuvada son maçlarında Senegal ile karşılaşacaklar. Bu mücadeleden beraberlik çıkartmaları durumunda üst tura isimlerini yazdıracaklar. Hollanda karşısında oynadıkları oyun ile bunu yapabilecek güçlerinin olduğunu gösterdiler. 2022 Katar Dünya Kupası A Grubu’nda son maçında Katar’ı 3-1 mağlup etmeyi başaran Senegal, Son 16 Turu yarışında bende varım dedi. Karşılaşmanın ilk yarısında rakibine göre daha üstün bir oyun ortaya koyan Senegal, devrenin son bölümlerine doğru bulduğu gol ile soyunma odasına 1-0 önde girmeyi başardı. İkinci yarının hemen başında Aliou Cisse’nin öğrencileri, farkı 2’ye çıkarttılar. Kalan bölümlerde Katar biraz daha rakip sahada fazla gözükse de karşılıklı gelen goller ile mücadelede 3-1 Senegal’in üstünlüğü ile sona erdi. Bu galibiyet ile 3 puana ulaştılar ve grupta 3. sırada yer aldılar. Grupta son maçlarında Ekvador ile karşılaşacaklar. Müsabakayı kazanmaları durumunda Son 16 Tutu’na kalacaklar. İşlerinin çok da kolay olmayacağını düşünüyorum. Senegal, Hollanda karşısında pozisyonlara girmesine rağmen bunları değerlendirememiş ve sahadan mağlubiyet ile ayrılmıştı. Katar’a ise 3 gol atmayı başardılar. Ekvador ise oynadığı iki karşılaşmada da gol bulmayı başardı. Müsabakada karşılıklı goller izleyeceğimizi düşünüyorum.

İran – ABD: MS 2, 1.76 (iddaa) – 10.00 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’nda son mücadelesinde Galler ile karşı karşıya gelen İran, sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Carlos Queiroz ve öğrencileri, İngiltere karşısında alınan 6-2’lik mağlubiyetin ardından gelen bu galibiyet ile grupta bir anda son maçlar öncesinde Son 16 Turu için avantajlı duruma geçtiler. Açıkçası son derece hak ettikleri 3 puanı son anlarda gelen goller ile aldıklarını söylemeliyim. Aldıkları galibiyet ile 3 puana ulaştılar ve grupta ABD’nin 1 puan önünde 2. sırada yer aldılar. Gruptaki son maçlarında ABD karşısına çıkacaklar. Bu müsabakadan en azından 1 beraberlik almaları durumunda isimlerini Son 16 Turu’na yazdıracaklar. Kontrollü ve temkinli oynamalarını bekliyorum. ABD, 2022 Katar Dünya Kupası’nda son mücadelesinde grubun favori takımı olan İngiltere ile karşı karşıya geldi ve mücadeleden 0-0 beraberlik ile ayrıldı. Karşılaşma boyunca kontrollü oynayan ve savunmaya ağırlık veren iki takımın müsabakasında gol sesi çıkması ve başladığı gibi sona eren mücadele taraflar puanları paylaşarak sahadan ayrıldılar. Gregg Belhalter’in öğrencileri, bu beraberlik ile turnuvadaki 2. mücadelelerinden de 1 puan ile ayrılmış oldular. Artık grupta son maçlarına İran karşısına çıkacaklar ve üst tura yükselmek istiyorlar ise galibiyetten başka şansları bulunmuyor. İki takım içinde ölüm kalım maçı olduğunu söyleyebiliriz. Son 16 Turu için İran’a beraberlik yetecek. Fakat ABD’nin galibiyete ihtiyacı var. İngiltere karşısında ABD oldukça iyiydi. Ben İran’a karşı Gregg Belhater ve öğrencilerinin galibiyete yakın olduklarını düşünüyorum.

Galler – İngiltere: KGVAR, 1.98 (iddaa) – 10.00 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’nda ilk maçında ABD ile 1-1 berabere kalan Galler, son mücadelesinde İran’a uzatma bölümlerinde yediği goller ile 2-0 mağlup oldu. Karşılaşma boyunca rakibine çok fazla pozisyon veren Robert Page’in öğrencileri, biraz da şanslarının yardımı ile son bölümlere 0-0 beraberlik ile girmeyi başardılar. Fakat 86. dakikada 10 kişi kaldıktan sonra İran baskısını iyice arttırdı ve müsabakayı 2-0 kazanmayı bildi. Galler aldığı mağlubiyet ile 1 puanda kaldı ve grupta son sırada yer aldı. B Grubu’nda son maçlarında İngiltere ile karşılaşacaklar. Üst tura çıkmak istiyorlar ise müsabakayı kazanmaları ve gerekiyor. Ayrıca İran-ABD mücadelesinin de beraberlik ile sonuçlanması gerekiyor. Açıkçası işlerinin bir hayli zor olduğunu söylemeliyim. İngiltere, Katar Dünya Kupası B Grubu ilk maçında İran’ı 6-2 mağlup etmeyi başarmıştı. Adından son mücadelelerinde ABD karşısına çıktılar ve sahan 0-0 beraberlik ile ayrıldılar. İki takımında savunma güvenliklerini bırakmadıkları, genellik ile orta saha mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada gol sesi çıkmadı ve taraflar puanları paylaşarak sahadan ayrıldılar. Greath Southgate ve öğrencileri, aldıkları beraberlik ile 4 puana ulaştılar ve grupta liderlik koltuğunda yer aldılar. Son maçlarında Galler’e karşı 1 beraberlik almaları durumunda Son 16 Turu’na isimlerini yazdıracaklar. İngiltere hücum oynadığında birçok opsiyona sahip bir takım. Galler, İran’a karşı bile bir çok pozisyon verdi. İngiletre’nin bu fırsatları geri çevireceğini sanmıyorum. Kazanmaktan başka şansı olmayan Galler’de gol bulur ve müsabakada karşılıklı goller izleriz diye düşünüyorum.

Toplam İddaa Oranı: 6.06

Oranı: 201.00