Günün İddaa Kuponu 26.11.2022

İddaa bülteninde yer alan Dünya Kupası maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum.

Tunus – Avustralya: 2.5 ÜST, 2.01 (iddaa) – 2.30 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’nda D Grubu’nda zorlu rakipleri ile aynı grupta yer alan Tunus, ilk maçında Danimarka ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk yarısında daha çok geriye yaslanan ve rakibine alan bırakmayarak Tunus devreye 0-0 beraberlik ile girdi. İkinci yarıda da savunma anlayışlarından vazgeçmediler ve gol bulamadıkları müsabakada en azından kalelerini gole kapatarak sahadan 1 puan ile ayrıldılar. Turnuvadaki ikinci maçlarında Avustralya karşısına çıkacaklar. Açıkçası bu karşılaşmada oyun düzenlerinde değişikliğe gitmelerini ve hücumda daha fazla gözükmelerini bekliyorum. Grupta son maçlarının Fransa ile olduğunu düşünürsek bu karşılaşmadan 3 puan almak isteyeceklerdir. Avustralya, 2022 Katar Dünya Kupası2ndaki ilk maçında grubun favorisi olarak gösterilen Fransa karşısına çıktı. Güçlü rakibi karşısında ilk bölümlerde bulduğu gol ile 1-0 öne geçen Graham Arnold’un öğrencileri, üstünlüklerini fazla uzun süre koruyamadılar ve arka arkaya yedikleri goller ile devreye 2-1 geride girdiler. İkinci yarıda da hücumda etkisiz kalınca, üzerilerine gelen rakiplerinden 2 gol daha yediler ve müsabakadan farklı mağlup ayrılan taraf oldular. Turnuvada 2. maçlarına Tunus karşısına çıkacaklar. Artık Son 16 şanslarını devam ettirmek istiyorlar ise 3 puana ihtiyaçları olacak. Fakat işlerinin hiç de kolay olacağını sanmıyorum. Tunus ilk maçında Danimarka ile karşılaşınca savunma güvenliğine daha fazla önem verdi. Avustralya’ya karşı hücumda daha fazla gözükeceklerini düşünüyorum. İlk maçını farklı kaybeden Avustralya’nın ise artık kazanması gerekecek. Müsabakada 2.5 gol barajının aşılmasını bekliyorum.

Polonya Suudi Arabistan: MS 1, 1.56 (iddaa) – 1.75 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’na Play Off aşamalarından geçerek gelen Polonya, ilk maçında Meksika ile 0-0 berabere kaldı. Karşılaşmanın ilk yarında daha çok savunmada kalan ve Meksika ataklarına karşılık vermeye çalışan Czeslaw Michniewicz’nin öğrencileri devreye 0-0 beraberlik ile girdiler. İkinci yarıda da savunma güvenliğini bırakmayan Polonya, Lewandowski ile 1’de penaltı atışından yararlanamadığı mücadeleden rakibi ile puanları paylaşarak sahadan ayrıldı. Turnuvada, Grupta 2. maçlarına Suudi Arabistan karşısına çıkacaklar. Son maçlarının Arjantin ile olduğunu düşünürsek bu karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmak için ellerinden geleni yapacaklarını düşünüyorum. Suudi Arabistan, 2022 Katar Dünya Kupası’na sürpriz ile başladı ve grubun favorisi olarak gösterilen Arjantin’i 2-1 mağlup etmeyi başardı. Karşılaşmanın ilk yarısını Messi’nin penaltı golü ile 1-0 geride tamamlayan Herve Lenard’ın öğrencileri, devreye 1-0 geride girdiler. İkinci yarıya hızlı başladılar ve Arjantin’i şaşırtarak ikinci yarının ilk çeyreğinde 2-1 öne geçtiler. Kalan bölümlerde sahalarından pek çıkmayarak skoru korudular ve 3 puana uzandılar. Aldıkları galibiyet ile ilk maçlar itibari ile liderlik koltuğuna oturdular. Turnuvada 2. maçlarında Polonya ile karşılaşacaklar. Onları yine zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Suudi Arabistan ilk maçında ofsayt taktiğine yenik düşen Arjantin’e karşı sürpriz bir galibiyet aldı. Bu kez Polonya’nın bu taktiğe karşı çözüm üreteceğini düşünüyorum. Lewandowski ve arkadaşlarını galibiyete yakın buluyorum.

Arjantin – Meksika: MS 1 ve 1.5 ÜST, 1.72 (iddaa) – 10.00 (Bets10); 2022 Katar Dünya Kupası’nda ilk maçında Suudi Arabistan karşısına çıkan Arjantin sahadan 2-1 mağlup ayrılan taraf oldu. Karşılaşmanın mutlak favorisi olarak gösterilen Tangocular ilke yarıyı Messi’nin penaltı golü ile 1-0 önde tamamladılar. İkinci yarıya hızlı başlayan rakiplerine karşılık veremediler ve bir anda 2-1 geriye düştüler. Kalan bölümlerde tüm hatları ile yüklenseler de kalesinde etten duvar ören Suudi Arabistan’a karşı gol bulamadılar ve sahadan puansız ayrıldılar. Turnuvadaki 2. maçlarına Meksika karşısına çıkacaklar ve artık gruptan çıkmak istiyorlar ise puan kaybına tahammülleri yok. İşlerinin zor olsa da galibiyet için her şeyi yapacaklardır. Meksika, 2022 Dünya Katar Dünya Kupası’na Polonya maçı ile başladı ve sahadan 0-0 beraberlik ile ayrıldı. Karşılaşmanın ilk yarısında gole çok yaklaşmasına rağmen rakip fileleri havalandıramayan Gerardo Martino’nun öğrencileri, devreye 0-0 beraberlik ile girdiler. İkinci yarıda da topa daha fazla hakim olan ve rakip sahada daha fazla gözüken taraftılar. Fakat arzuladıkları golü bir türlü bulamadılar ve mücadeleden 1 puana razı olarak ayrıldılar. Turnuvada 2. maçlarına Arjantin karşısına çıkacaklar. Grupta ilk maçını kaybeden rakiplerine karşı onları zorlu bir 90 dakika bekliyor olacak. Açıkçası işleri bir hayli zor gözüküyor. İlk maçını kaybeden Arjantin’de tek hedef galibiyet olacaktır. İlk maçını kaybeden Arjantin’de tek hedef galibiyet olacaktır. Messi ve arkadaşlarının 2022 Katar Dünya Kupasına erken veda edeceklerini sanmıyorum. Arjantin’in mücadeleyi kazanmasını bekliyorum. Müsabakada 1.5 gol barajının da aşılması doğal sonuç olur.

Toplam İddaa Oranı: 5.39

 Bets10 Oranı: 40.25