Günün İddaa Kuponu 25.11.2022

İddaa bülteninde yer alan Dünya Kupası maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum.

Hollanda – Ekvador: MS 1 ve 1.5 ÜST, 1.93 (iddaa) – 10.00 (Bets10); Dünya Kupası’nda A Grubu’nun favorisi .olarak gösterilen Hollanda ilk mücadelesinde Senegal ile karşı karşıya geldi ve rakibini 2-0 mağlup etmeyi başardı. İki takımında birbirine karşı bölüm bölüm üstünlük kurduğu mücadelenin son anlarına doğru 1-0 öne geçen Louis Van Gaal’ın öğrencileri, uzatma dakikalarında farkı 2’ye çıkarttılar ve 3 puanı almayı başardılar. Aldıkları 3 puan ile de gruptan çıkma yolunda büyük bir adım attılar. Turnuvada 2. maçlarına Ekvador karşısına çıkacaklar. Bu karşılaşmayı da kazanmaları durumunda gruptan çıkmayı garantileyecekler. Yine de son müsabakalarının grubun en zayıf halkası gibi gözüken Katar ile oynayacaklarını düşünürsek, temkinli olacaklardır. Ekvador, 2022 Dünya Kupası A Grubu ilk maçında Katar karşısına çıktı ve müsabakadan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Karşılaşmaya hızlı başlayan ve Enner Valencia’nın penaltı golü ile 1-0 öne geçen Ekvador, müsabakanın 31. dakikasında yıldız oyuncusunun bu kez kafa golü ile farkı 2’ye çıkarttı. Devreye de bu skor ile giren Gustavo Alfaro’nun öğrencileri, ikinci yarıda ellerine geçen fırsatları değerlendiremeyince müsabakayı da ilk yarı skoru ile kazandılar. Turnuvada 2. maçlarına Hollanda karşısına çıkacaklar. Güçlü rakiplerinden en azından 1 puan kopartmaya çalışacaklar. Onları zorlu bir mücadelenin beklediğini düşünüyorum. İki takımda gruplara 3’er puan ile başladılar. Hollanda kadro olarak rakibinde daha güçlü bir kadroya sahip. Louis van Gaal ve öğrencilerinin mücadeleyi kazanmalarını bekliyorum. Ayrıca karşılaşmada 1.5 gol barajının da aşılacağını düşünüyorum.

Galler – İran: KGVAR, 1.88 (iddaa) – 2.10 (Bets10); 2022 Dünya Kupası’na Play Off mücadeleleri oynayarak katılmayı başaran Galler, turnuvadaki ilk maçında ABD ile 1-1 berabere kaldı. İki takımında net pozisyon üretmekte zorlandıkları, genellik ile orta saha mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 geride tamamlayan Galler, ikinci yarıda Gareth Bale’in penaltıdan attığı gol ile eşitliği yakaladı ve son bölümlerde gelen bu gol ile beraberliği kurtardı. Robert Page ve öğrencileri, turnuvadaki 2. maçlarında İran ile karşılaşacaklar. Müsabakayı kazanarak İngiltere karşısına elleri daha güçlü çıkmaya çalışacaklar. İki takımı da zorlu bir 90 dakikanın beklediğini düşünüyorum. İran, 2022 Katar Dünya Kupası’ndaki ilk maçında İngiltere ile karşı karşıya geldi. Güçlü rakibine karşı kapanarak başlayan İran 35. dakikada kalesinde golü gördükten sonra açılmaya başladı ve arka arkaya yediği goller ile devreye 3-0 geride girdi. İkinci yarıda Mehdi Taremi ile 2 gol bulmalarına rağmen, kalelerinde attıklarından fazlasını gördüler ve müsabakayı 6-2 kaybettiler. Turnuvada 2. maçlarına Galler karşısın çıkacaklar. Aldıkları farklı mağlubiyetin ardından Son 16 şansları devam etsin istiyorlar ise müsabakayı kazanmaları gerekecek. İşlerinin çok da kolay olacağını sanmıyorum. Galler gruptaki son maçında İngiltere ile karşılaşacak. Bu müsabakadan 3 puan ile ayrılmak isteyecektir. İlk maçını farklı kaybeden İran’ın da tek şansı kazanmak. Müsabakada her iki takımında skora katkı vermelerini bekliyorum.

Katar Senegal: KGVAR, 2.06 (iddaa) – 2.29 (Bets10); 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar, ilk mücadelesinde Ekvador’a 2-0 kaybetti. Karşılaşmaya iyi başlayamayan ve hücum da etkisiz bir ilk yarı geçiren Felix Sanchez’in öğrencileri devreye de 2-0 geride girdiler. İkinci yarıya ön alan da baskı yaparak başlamaya çalışsalar da ilerleyen dakikalarda Ekvador daha net pozisyonları yakalayan taraf oldu. Fakat iki takım adına da gol sesi çıkmayın mücadelede 2-0 Ekvador’un üstünlüğü ile sona erdi. Katar, bu mağlubiyet ile Dünya Kupaları tarihindeki ilk maçından mağlubiyet ile ayrılmış oldu. Turnuvadaki 2. maçlarına Senegal karşısına çıkacaklar. Müsabakayı kazanarak en azından grupta 2.lik şanslarını devam ettirmeye çalışacaklar. İşlerinin pek de kolay olacağını sanmıyorum. Senegal, 2022 Katar Dünya Kupası’ndaki ilk maçında Hollanda’ya 2-0 mağlup oldu. Karşılaşma boyunca güçlü rakibi karşısında başa baş bir oyun ortaya koyan Senegal, öne geçeceği fırsatları da değerlendiremediği mücadelenin son bölümlerinde kalesinde 2 gol birden gördü ve sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu. Turnuvada 2. maçlarında kendileri gibi ilk maçını kaybeden Katar karşısına çıkacaklar. Müsabakadan 3 puan ile ayrılarak grupta en azından 2.lik için şanslarını son maça taşımaya çalışacaklar. Senegal’de Mane’nin kadroda yer almadığını belirtelim. Katar’ın gruptaki son maçı Hollanda ile olacak. Bu maçta varlarını yoklarını ortaya koymaları gerekiyor. Müsabakada gol bulmalarını bekliyorum. Senegal’de rakip fileleri havalandırır ve mücadelede karşılıklı goller izleriz diye düşünüyorum.

Toplam İddaa Oranı: 7.47

  Oranı: 48.09