Günün İddaa Kuponu 23.11.2022

Güvendiğim Dünya Kupası maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum.

İspanya – Kosta Rika: İspanya 2.5 ÜST, 1.80 (iddaa) – 20.22 (Bets10); Luis Enrique, yönetiminde Dünya Kupası’na katılacak olan İspanya Milli takımının, Dünya Kupaları Tarihi’nde tek Dünya Kupası şampiyonluğu bulunuyor. 2022 Katar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde B Grubu’nda yer aldılar. 6 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldıkları grubu İsveç’in 4 puan önünde lider tamamladılar ve Dünya Kupası biletini doğrudan aldılar. Dünya Kupası’nda E Grubu’nda Almanya, Kosta Rika ve Japonya ile üst tura çıkmak için mücadeleler verecekler. İlk karşılaşmalarında grubun zayıf halkası olarak gözüken Kosta Rika karşısına çıkacaklar. Açıkçası galibiyete çok yakın olduklarını düşünüyorum. 2022 Katar Dünya Kupası CONCACAF Elemelerine iyi başlayamayan fakat oynadığı son 7 müsabakasından; 6 galibiyet, 1 beraberlik çıkartarak 19 puan toplayan Kosta Rika, grubu 25 puan ile ABD’nin averaj ile gerisinde 4. sırada tamamladı ve Play Off oynama hakkını kazandı. Kıtalararası Play Off Turu’nda Yeni Zelanda ile karşı karşıya geldiler ve müsabakayı 1-0 kazanarak Dünya Kupası biletini aldılar. Dünya Kupası’nda kendileri için oldukça zorlu bir gruba düştüler. Açıkçası buradan Son 16 Turu’na kalmaları mucize gibi olur. İspanya karşısında da onları zorlu bir 90 dakika bekliyor olacak. Kosta Rika hem turnuvanın hem de E Grubu’nun en zayıf halkalarından birisi. Açıkçası İspanya karşısında şanslarının olduğunu düşünmüyorum. İspanya’nın müsabakada tek başına en azından 3 gol atmasını bekliyorum.

Almanya Japonya: İY 1, 1.75 (iddaa) – 20.22 (Bets10); Dünya Kupaları Tarihi’nde 4 şampiyonluğu bulunan Almanya, Brezilya’nın ardından İtalya ile birlikte en fazla Dünya Şampiyonu olan ülke konumunda. 2022 Katar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde J Grubu’nda mücadele eden Panzerler, grubu 27 puan ile zirvede tamamladılar ve Dünya Kupası biletini ceplerine koydular. Gruptaki tek mağlubiyetlerini Kuzey Makedonya karşısında evlerinde 2-1’lik skor ile aldılar. Ardından Avrupa Uluslar Lig’inde 6 müsabakaya çıktılar ve bunlardan; 1 galibiyet, 4 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak ayrıldılar. Dünya Kupası Finalleri’ne geldiler ve ilk maçlarında Japonya ile karşılaşacaklar. Müsabakayı kazanarak turnuvaya 3 puan ile başlamaya çalışacaklar. Bunu yapacak fazlası ile güçlerinin olduğunu düşünüyorum. Dünya Kupası Asya Elemeleri’nde 2. Tur F Grubu’nda mücadele eden Japonya; Tajikistan, Kırgızistan, Moğolistan ve Myanmar’ın bulunduğu grubu 8’de 8 yaparak tamamladı ve 3. tura kaldı. Bu Tur’da son maçlarında Vietnam ile 1-1 berabere kaldılar ve grup liderliğini Suudi Arabistan’a kaptırdılar. Buna rağmen 2. sırada yer alarak Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını kazandılar. Dünya Kupası’nda E Grubu’nda ilk maçlarında Almanya karşısına çıkacaklar. Güçlü rakiplerinde en azından 1 puan kurtararak turnuvaya mağlubiyet ile başlamamaya çalışacaklar. Panzerler, turnuvaya galibiyet ile başlamak istiyorlar. İlk yarıdan baskı oynayacaklarını ve rakiplerini sindireceklerini düşünüyorum. Hansi Flick ve öğrencilerinin müsabakanın ilk yarısını önde kapatacaklarını düşünüyorum.

Fas Hırvatistan: İY 0, 1.79 (iddaa) – 2.02 (Bets10); Walid Regragui’nin çalıştırdığı Fas Milli takımı, Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde I Grubu’nda yer aldı ve 4 takımın bulunduğu grupta tüm maçlarını kazanarak üst tura yükseldi. Bu turda D. Kongo ile karşı karşıya geldiler. Deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları rakiplerini evlerinde 4-1 mağlup ettiler ve 2022 Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandılar. Dünya Kupası’nda F Grubu’nda yer alacaklar. Grupta Hırvatistan, Belçika ve Kanada yer alıyor. Zorlu gruptan çıkmak istiyorlar ise ilk maçlarında Hırvatistan’a en azından mağlup olmamaları gerekiyor. Fakat işlerinin hiç de kolay olacağını sanmıyorum. Son Dünya Kupası’nda Fransa ile Final oynayan ve tarihinin en büyük başarını kazanan Hırvatistan, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde H Grubu’nda yer aldı. Grupta 10 karşılaşmaya çıkan Zlatko Dalic’in öğrencileri, bu karşılaşmalardan 7 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet alarak ayrıldılar. Son karşılaşmalarında Rusya’yı mağlup ederek grubu 23 puan ile Rusya’nın 1 puan önünde lider olarak tamamladılar ve 2022 Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını elde ettiler. Dünya Kupası’nda ilk maçlarına Fas karşısına çıkacaklar. Müsabakayı kazanarak turnuvaya galibiyet ile başlamaya çalışacaklar. Bu karşılaşma iki takım içinde son derece önemli. Buradan alacakları bir mağlubiyet durumunda gruptan çıkma şanslarını zora sokabilirler. Bu yüzden en azında ilk yarıda temkinli bir oyun olmasını bekliyorum. Bahis tercihimi ilk yarının berabere sonuçlanacağı yönünde kullanıyorum.

Toplam İddaa Oranı: 5.63

 Oranı: 825.87