Günün İddaa Kuponu 22.11.2022

22 Kasım 2022 tarihli Dünya Kupası maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum.

Fransa Avustralya: 2.5 ÜST, 1.89 (iddaa) – 20.22 (Bets10); Fransa Milli takımının bugüne kadar 2 Dünya Kupası şampiyonluğu bulunuyor. Bunlardan 1’ini son düzenlenen 2018 Rusya Dünya Kupası’nda elde ettiler. Horozlar bu başarılarını tekrarlayarak kupayı 2. kez üst üste kazanmak istiyorlar. Dünya Kupası Elemeleri’nde D Grubu’nda yer alan Fransa; Ukrayna, Finlandiya, Bosna Hersek ve Kazakistan ile mücadeleler verdi. Grubu yenilgisiz tamamlayan Didirer Deschamps’ın öğrencileri, 5 galibiyet, 3 beraberlik aldılar. Topladıkları 18 puan ile de grubu lider tamamlayarak 2022 Dünya Kupası’na doğrudan katılmaya hakkını elde ettiler. D Grubu’nda mücadele edecekleri Dünya Kupası’nda ilk rakipleri Avustralya olacak. Grubun en zayıf halkası olarak gözüken rakiplerine karşı kazanarak 3 puan ile Dünya Kupası’na giriş yapmaya çalışacaklar. Sakatlıkları sebebiyle Paul Pogba ve Ngolo Kante Fransa’nın 2022 Katar Dünya Kupası kadrosunda bulunmuyorlar. Dünya Kupası Asya Elemeleri’nde 2. Tur’da oynadığı 8 müsabakayı da kazanmayı başaran Avustralya 3. Tur’a kalmayı başardı. 3. Tur’u Suudi Arabistan ve Japonya’nın ardından 15 puan ile 3. sırada bitirdiler ve Asya Kıtası’nda Play Off’lara kaldılar. Birleşik Arap Emirliklerini 2-1 mağlup eden Graham Arnold’un öğrencileri, buradan Kıtalararası Play Off müsabakasına isimlerini yazdırdılar. Son olarak normal süresi ve uzatma bölümleri 0-0 sona eren mücadelede Peru’yu penaltı atışları sonucunda mağlup ettiler ve 2022 Dünya Kupası vizesini aldılar. Dünya Kupası’nda ilk rakipleri Fransa olacak. Açıkçası güçlü bir kadroya sahip olan Fransa’ya karşı pek şanslarının olduğunu düşünmüyorum. Kylien Mbappe, Benzema, Anthoine Griezmann ve daha bir çok hücum gücü yüksek yıldız isimlere sahip olan Fransa’nın müsabakayı farklı kazanmasını bekliyorum. Bahis tercihimi Fransa’nın 2.5 gol barajını aşacağı yönünde kullanıyorum.

Danimarka Tunus: H 1, 2.06 (iddaa) – 2.44 (Bets10); 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde F Grubu’nda mücadele eden Danimarka, 8’de 8 yaparak başladığı grubu, 9 galibiyet, 1 mağlubiyet ile tamamladı ve topladığı 27 puan ile lider olarak Dünya Kupası biletini almayı başardı. Kasper Hjulmand’ın öğrencileri bu süreçte özellik ile savunmaları ile de ön plana çıktılar. Vikingler’in bugüne kadar ki Dünya Kupaları’ndaki en büyük başarıları 1998 Fransa Dünya Kupası’nda oynadıkları Çeyrek Final mücadelesi. Katar Dünya Kupası’nda çıtayı biraz daha yükseltmeye çalışacaklar. Gruptaki ilk maçlarında Tunus ile karşı karşıya gelecekler. Favori olarak çıkacakları müsabakada galibiyete yakın olduklarını düşünüyorum. Bugüne kadar 5 kez Dünya Kupası’na katılan Tunus, henüz grup aşamalarını geçmeyi başaramadı. 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde B Grubu’nda yer aldılar. 4 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldıkları grubu 13 puan ile tamamladılar. Grupta Ekvator Ginesi’nin 2 puan önünde yer alarak 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde 3. Tura yükselme başarısı gösterdiler. Bu turda Mali ile eşleştiler. Deplasmanda 1-0 mağlup ettikleri rakipleri ile evlerinde 0-0 berabere kalarak 2022 Katar Dünya Kupası vizesini almayı başardılar. Dünya Kupası’ndaki ilk maçlarında Danimarka karşısına çıkacaklar. Güçlü rakipleri karşısında onları zorlu bir 90 dakika bekliyor olacak. Açıkçası puan çıkartmaları zor gibi duruyor. Grup liderliği için Fransa ile çekişmesi beklenen Danimarka, rakibine göre çok daha kaliteli oyunculardan kurulu. Müsabakayı handikaplı kazanarak turnuvaya başlayacaklarını düşünüyorum.

Arjantin – Suudi Arabistan: Arjantin 2.5 ÜST, 1.46 (iddaa) – 20.22 (Bets10); 28 yıl aradan sonra Brezilya’yı Final’de mağlup ederek 2021 Copa America’yı kazanmayı başaran Arjantin, Lionel Messi ile ilk kupasını da kazanmayı başarmıştı. Ardından Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ni mağlubiyet yüzü görmeden Brezilya’nın ardından 2. sırada tamamladılar ve 2022 Katar Dünya Kupası’na isimlerini yazdırdılar. Artık tango zamanı. Messi, büyük ihtimal ile kariyerindeki son Dünya Kupası’nda her şeyini ortaya koyacak. Onun önderliğinde Arjantin Milli takımı da Dünya Kupası şampiyonluğuna yürümek istiyor. Gruptaki ilk maçlarına Suudi Arabistan karşınsa çıkacaklar. Grubun en zayıf takımı olarak gözüken rakiplerine karşı farklı galip gelerek turnuvadaki rakiplerine gözdağı vermeye çalışacaklar. Bunu yapacak fazlası ile güçlerinin olduğunu düşünüyorum. Herve Renard’ın çalıştırdığı Suudi Arabistan Milli takımı, Asya Elemeleri’nde önce 2. Tur D Grubunu, ardından da 3. Tur B Grubu’nu lider olarak tamamlamayı başararak 2022 Katar Dünya Kupası biletini almayı başardı. Bu süreçte tek mağlubiyetlerini Japonya’ya karşı deplasmanda 2-0’lık skor ile aldılar. Bunun dışında toplamda gruplarda oynadıkları 17 müsabakadan 14 galibiyet; 3 beraberlik ile ayrıldılar. Dünya Kupası’nda C Grubu’nda mücadele edecekler. İlk sınavlarını da grubun en güçlü takımı olarak gözüken Arjantin karşısında verecekler. Açıkçası iki takım arasında kalite olarak çok fazla fark var. Herve Renard ve öğrencilerinin fazla şanslarının olduğunu düşünmüyorum. Arjantin, C Grubu’nun en zayıf halkası olarak gözüken Suudi Arabistan karşısına çıkacak. Açıkçası farklı bir galibiyet almalarını bekliyorum. Müsabakada Arjantin Milli takımının 2.5 barajının üstüne çıkacağını düşünüyorum.

Toplam İddaa Oranı: 5.68

Oranı: 997.58