Güney Kıbrıs Sahasında Malta İle Berabere Kaldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda Güney Kıbrıs, 11 Ekim Pazartesi günü kendi sahasında Malta’yı konuk etti. AEK Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu gollü mücadele karşılıklı atılan goller ile 2 – 2 berabere sona erdi.

Ev sahibi Güney Kıbrıs’ın gollerini Fotios Papulis ve Pieros Soteriou atarken; konuk takım Malta’nın gollerini ise Zach Muscat ve Jurgen Degabriele kaydettti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta berabere kalan teknik direktör Nikolaos Kostenoglu önderliğindeki ev sahibi Güney Kıbrıs, H Grubu’ndaki ikinci beraberliğini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Devis Mangia yönetimindeki konuk takım Malta ise H Grubu’nda ikinici beraberliğini elde etmiş oldu.

Güney Kıbrıs ve Malta Maçının Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Güney Kıbrıs, rakibi Malta karşısında Michael, Andreou, Soteriou, Antoniades, Demetriou, Kyriakou, Kastanos, Ioannou, Loziou, Papoulis ve Soteriou 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Malta ise rakibi Güney Kıbrıs karşısında Bonello, Borg, Pepe, Muscat, Caruana, Teuma, Attard, Camenzuli, Grech, Mbong ve Montebello 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 6. Dakikasında ev sahibi Güney Kıbrıs, Charis Kyriakou’nun asistinde Fotios Papoulis’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 53. Dakikasında konuk takım Malta, Stephen Pisani’nin asistinde Zach Muscat’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Maçın 80. Dakikasında ev sahibi Güney Kıbrıs, Ioannis Pittas’ın asistinde Pieros Soteriou’nun attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile bir kez daha öne geçen taraf oldu. Maçın uzatma anlarında 90+8. Dakikasında konuk takım Malta, bu kez Teddy Teuma’nın asistine Jurgen Degabriele’nin attığı gol ile birlikte karşılaşmada 2 – 2’lik skor ile bir kez daha eşitliği yakalamış oldu.

Uzatmaların kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Güney Kıbrıs, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Malta ile 2 – 2 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Güney Kıbrıs’ta Demetriou, Soteriou ve Ioannou; konuk takım Malta’da ise Teuma ve Muscat maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Güney Kıbrıs ve Malta’nın H Grubu Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Güney Kıbrıs, aldığı 1 puan ile H Grubu’nda puanını 5 yaparak altıncı ve son sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmandan 1 puan ile dönen konuk takım Malta ise H Grubu’nda 5 puan ile beşinci sıraya yerleşmiş oldu.