Fred

Golcü Fred Eşsiz Etkinliğe İmzasını Atacak

2014 Dünya Kupası mücadelelerinde Brezilya için oynamış olan Fred, yeni kulübü olan Fluminense’ye katılmak için 600 kilometre mesafeyi bisikletle gidecek.

Brezilyalı golcü Fred, yeni kulübü olan Fluminense ekibine katılmak için esrarengiz bir etkinliğe imzasını atacak. 2014 Dünya Kupası mücadelesinde ülkesi için mücadele eden başarılı sporcu, 600 kilometre mesafeyi bisikletle giderek, yeni kulübüne katılmış olacak. Öte yandan sponsorlar da her bir kilometre için 4 çocuk adına ekipman bağışı yapacaklar.

2014 Dünya Kupası mücadelesinde Brezilya için mücadele eden Fred, son takımı olan Cruzerio’nun yer aldığı Belo Horizonte’den yola çıktı. Yolculuğunun 150 kilometrelik mesafesini tamamlayan başarılı sporcuya kondisyoneri de eşlik etti.

Formasını Tekrar Giyecek

Koronavirüs salgını sebebiyle maske takan Fred, yolculuk öncesi karantinaya giren kondisyoneleri ile uzun ve anlamlı bir yolculuğa da imza atmaya devam ediyor.

Dünyaya ses getirecek bu etkinlikte amaç ise fakir ailelere yardım toplama ve çocuklara ekipman bağışında bulunmak olacak.

Her 1 kilometre için sponsorların da 4 çocuğa ekipman bağışında bulunacağı bu etkinliğin sonunda, golcü Fred, yeni kulübü Fluminense’nin de formasını giymiş olacak. 2010 ve 2012 yıllarında Brezilya şampiyonlukları da yaşamış olan sporcu, tekardan takıma katıldığı bilgisini ise sevenleri ile Pazar günü paylaştı.

Güncel Yazılar