Galler Sahasında Belarus’un Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 9. Hafta maçında Galler, 13 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Belarus’u konuk etti. Cardiff Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 1 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Belarus oldu. Ev sahibi Galler’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Aaron Ramsey (2), Williams, Davies ve Roberts kaydetti. Diğer yandan konuk takım Belarus’un tek golünü ise Kontsevoy attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda kaybeden konuk takım Belarus, 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 7. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan sahasında kazanan Galler ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etti.

Galler ve Belarus Maçının Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 9. Hafta karşılaşmasına eev sahibi Galler, rakibi Belarus karşısında Ward, Rodon, Davies, Ampadu, Williams, Ramsey, Allen, Roberts, Wilson, Bale ve James 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Belarus ise rakibi Galler karşısında Chernik, Shvetsov, Naumov, Yudenkov, Zolotov, Pechenin, Klimovich, Yablonski, Selyava, Sedko ve Lisakovich 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 2. Dakikasında ev sahibi Galler, oyuncusu Aaron Ramsey’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 20. Dakikasında ev sahibi Galler, Gareth Bale’in asistinde Neco Williams’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın 50. Dakikasında ev sahibi Galler, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Aaron Ramsey, attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 77. Dakikasında ev sahibi Galler, Harry Wilson’ın asistinde Ben Davies’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 0 yaptı. Maçın 87. Dakikasında konuk takım Belarus, Evgeni Yablonski’nin asistinde Artem Kontsevoy’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 1 yaptı. Maçın 89. Dakikasında ev sahibi Galler, bir kez daha Harry Wilson’ın asistinde Connor Roberts’ın attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkartarak karşılaşmada skoru 5 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Galler, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Belarus’u 5 – 1 mağlup etti.

Galler ve Belarus’un Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 9. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Belarus, haftayı puan alamadan kapattı ve E Grubu’nda 3 puan ile son sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında farklı bir galibiyet alan ev sahibi Galler ise 3 puanı hanesine yazdırdı ve E Grubu’nda puanını 14 yaparak ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.