Galler Deplasmanda Rakibi Estonya’yı Tek Golle Mağlup Etmeyi Başardı

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda Galler, 11 Ekim Pazartesi günü deplasmanda Estonya’ya konuk oldu. A. Le Coq Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Estonya oldu.

Diğer yandan konuk takım Galler’e deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Kieffer Moore kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan teknik direktör Thomas Haberli önderliğindeki Estonya, E Grubu’ndaki 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan teknik direktör Robert Page yönetimindeki Galler ise E Grubu’ndaki 3. Galibiyetini elde etti.

Estonya ve Galler’in Kadroları, Maçın Gol ve Asistler, Kart ve Oyuncu İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Estonya, rakibi Galler karşısında Hein, Paskotsi, Tamm, Kuusk, Teniste, Pikk, Poom, Mets, Kait, Zenjov ve Sorga 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Galler ise rakibi Estonya karşısında Ward, Mepham, Rodon, Ampadu, Roberts, Thomas, Ramsey, Allen, Wilson, James ve Moore 11’i ile sahaya çıktı.

Maçın 12. Dakikasında konuk takım Galler, Kieffer Moore’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Estonya hem de konuk takım Galler, tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece konuk takım Galler, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Estonya’yı attığı tek gol ile 1 – 0 mağlup etmeyi başardı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Estonya’da Pikk, Kait ve Kuusk; konu takım Galler’de ise Wilson, Thomas, Moore ve Allen maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Estonya’da Sinyavskiy, Ojamaa, Kirss, Kallaste ve Vastsuk; Harris, Morrell, Johnson ve Gunter oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Estonya ve Galler’in E Grubu’ndaki Güncel Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan karşılaşda deplasmanda oynadığı maçı attığı tek gol ile kazanan konuk takım Galler, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Konuk takım Galler, aldığı bu 3 puan ile birlikte E Grubu’nda puanını 11 yaptı ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta mağlup olan ev sahibi Estonya, haftayı puansız kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Estonya, E Grubu’da 4 puan ile dördüncü srada kaldı.