Galatasaray Mutluluktan Uçuyor

Kaan Ayhan transferinden dolayı Galatasaray mutluluktan uçuyor, transfer nihayet sonuçlandı. Süper Lig içerisindeki 4 haftada toplamda 7 puan toplamayı başaran Sarı Kırmızılılar’ın transfer değişiklikleri bu aralar gündemden düşmüyor. Son dakika Galatasaray haberinde, Cimbom mutlu sona ulaşmış gibi görünüyor.

Transfer girişimlerinde hızlanmaya başlayan Galatasaray, Marcao ayrılığından sona bazı değişiklikler yapmak için harekete geçti. Marcao ayrılmıştı ve bunun üzerine Sarı Kırmızılılar transfer takviyesi için harekete geçmişti. Marcao sonrasında stoper takviyesi yapmak için harekete geçen Galatasaray, Kaan Ayhan için kolları sıvadı. Milli futbolcu olan Kaan Ayhan için Sarı Kırmızılılar, nihayet mutlu sona ulaştı.

Kaan Ayhan Transferinde Son Durum

Kaan Ayhan transferinde son durum belirlendi ve Cimbom mutlu sona ulaştı. Yerli bir savunmacıyı kesinlikle takım kadrosuna Cimbom katmak istiyordu. Transfer için anlaşma sağlanıyor ve sözleşmenin tüm maddeleri belirlendi. Yerli savunmacı için harekete geçen Cimbom, milli futbolcu için sona ulaştı. Transfer döneminde yenilikler, sözleşmeler, vedalar yaşandı.

Cimbom’da Okan Buruk’un planları arasında olmayan oyuncularla kurmayların yollarını ayırdığını ve bazı oyuncuların takımdan ayrıldığını gördük. Süper Lig devinde bazı oyuncularla yollar ayrıldı. Sözleşmesi biten oyuncular arasında Sofiane Feghouli, Ryan Babel, Arda Turan, Fatih Öztürk, Bartuğ Elmaz yer alıyor. Kiralık olarak da takımdan ayrılanlar var. Alpaslan Öztürk, Eren Aydın, Batuhan Şen, Süleyman Luş, Olimpiu Morutan, Alexandru Cicaldau, Mostafa Mohamed bu isimler arasında yer alıyor.

Sarı Kırmızılılarda Son Durum

Sarı Kırmızılılar geçtiğimiz sezonda Valentine Ozornwafor’u Charleroi’ye sözleşmeyle kiralamıştı. Sözleşmedeki satın alma opsiyonu Charleroi tarafından kiralanmıştı. Süper Lig devinde Marcao, performansı ile dikkat çeken isimlerdendi. Marcao, Sevilla’nın yolunu tuttu.

Galatasaray bu transfer sayesinde 12 Milyon Euro’yu kasasına koymayı başardı. Sarı Kırmızılılar geçen yıl sezonu 13. olarak bitirmişlerdi. Sezondaki 38 maç içerisinde Cimbom, 51 defa gol heyecanını yaşamış, taraftarlarını sevindirmişti. Cimbom bu sezonda ise 4 maçta sadece 2 defa gol heyecanını yaşatabilmişti. Giresunspor ve Trabzonspor maçlarında Cimbom maalesef gol sevincini yaşayamadı. Ümraniyespor ve Antalyaspor maçlarındaysa Cimbom son anda sahneye çıkabilmişti.