Fransa Milli Takım Oyuncusu Madalyasını Sattı

Fransa Milli Takım oyuncusu olan ve ismini açıklamayan bir futbolcu, 2018 FIFA Dünya Kupası mücadelesinde kazanmış olduğu madalyayı açık artırma ile sattı. Madalyanın 71 bin dolara yeni sahibine ulaştığı öğrenildi.

Son zamanlarda sıklıkla ön plana çıkan açık artırmalar, bir kez daha kendini gösterdi. Spor dünyasının efsane isimlerinin önemli maçlarda giymiş olduğu formalar, ayakkabılar ve kullanılan havluları açık artırma ile satışa çıkarılarak, anılar sahiplendirildi.

Spor dünyası için büyük bir öneme sahip olan anılara ise bir yenisi daha eklendi. Fransa Milli Takım oyuncusu olan ve 2018 FIFA Dünya Kupası mücadelesinde madalya kazanan bir oyuncu, madalyasını sattı. Açık artırma ile 71 bin dolara yeni sahibini bulan madalya da spor dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Maç 4-2 Kazanılmıştı

Satışa çıkan Milli Takım oyuncusu ismini açıklamazken, kim olduğu ise tüm dünya tarafından merak edilir oldu.

2018 FIFA Dünya Kupası’nı kazanmış olan Fransa’nın kadrosunda bulunan ve ismini açıklamayan sporcu, bu davranışı ile anılarını başkasıyla paylaşmış oldu.

Altın madalya 15 Temmuz 2918 tarihinde Rusya’nın Moskova şehrinde gerçekleşen Fransa ve Hırvatistan mücadelesinde kazanılmıştı. 4-2 skorla sona eren maçın galibi, Horozlar ile sağlanmıştı. Ve oyun sonunda Fransa Dünya Şampiyonu olmuştu.

Madalyanın ise Juliens Müzayedesi sırasında satıldığı bilgisi edinildi.

Güncel Yazılar