Fortnite Dünya Kupası Bu Yıl İçin Tamamen İptal Oldu

Yeni tip koronavirüs salgını spor faaliyetlerinin yapılmasına engel olmaya devam ediyor. Oyun dünyasında son derece önemli olan mücadelelerin gerçekleşmiş olduğu Fortnite Dünya Kupası da Kovid-19 salgını sebebiyle iptal edildi.

Koronavirüs salgını, yalnızca sahalarda yapılan spor faaliyetlerini engellemekle sınırlı kalmadı. Ayrıca dijital ortamda yapılan turnuvaların da iptaline neden oldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle, oyun dünyasında büyük bir öneme sahip olan Fortnite Dünya Kupası da iptal kararı aldı. Turnuva bu yıl oynanamayacak. Epic Games de üçüncü taraf etkinliklerinin çevrimiçi olması şartı ile buna destek vereceğinin açıklamasını yaptı.

Tamamen iptal edilmiş olan Fortnite Dünya Kupası etkinliğinin 2021 yılında gerçekleşeceği planları yapılırken, çevrimiçi olarak yapılmaması ise merak edilen durumlar arasında yer alıyor.

Çevrimiçi Oynanamıyor

Çok fazla ülkeden oyuncunun katılmakta olduğu yarışlara, saat farkı sebebiyle katılım gösterebilecek oyuncuların çok az olması, ayrıca oyuncuların da internet problemi yaşama ihtimali buna neden oldu. Bunlar sebebiyle çevrimiçi oyun ortamının oluşamaması ya da sağlıklı bir oyun ortamının olmayacak olması sebebiyle de turnuva tamamen iptal edildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada çok sayıda spor faaliyeti ise durma noktasına geldi. 2022 Dünya Kupası’nın da yine erteleneceği haberleri gündem olmaya devam ediyor.