Finlandiya Deplasmanda 2-0 Güldü

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda Finlandiya, 12 Ekim Salı günü deplasmanda Kazakistan’a konuk oldu. Astana Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Kazakistan oldu. Konuk takm Finlandiya’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Teemu Pukki kaydetti.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibine mağlup olan teknik direktör Talgat Baysufinov önderliğindeki ev sahibi Kazakistan, 2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran teknik direktör Markku Kanevra yönetimindeki konuk takım Finlandiya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda 2 galibiyetini elde etmiş oldu.

Finlandiya’ya Galibiyeti ve 3 Puan Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi kazakistan, rakibi Finlandiya karşısında Shatskiy, Bystrov, Beysebekov, Maliy, Alip, Vorogovskiy, Zhukov, Kuat, Vassiljev, Omirtayev ve Zainutdinov 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Finlandiya ise rakibi Kazakistan karşısında Hradecky, Granlund, Vaisanen, Ivanov, Hamalainen, Schüller, Lod, Nissila, Kamara, Pohjanpalo ve Pukki 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin45. Dakikasında konuk takım Finlandiya, Teemu Pukki’nin atmış olduğu gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakalamalarına rağmen aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile sona erdi. Maçın 47. Dakikasında konuk takım Finlandiya, bir kez daha Teemu Pukki’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Finlandiya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Kazakistan’ı 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Kazakistan’da Maliy, Zainutdinov ve Vorogovskiy; knouk takım Finlandiya’da ise Ivanov ve Nissila maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Kazakistan’da Shchetkin, Tagbergen, Zhaksylykov, Taykenov ve Tapalov; konuk takım Finlandiya’da ise Jensen, Valakari, Raitala, Taylor ve Roope Riski oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

3 Puanı Alan Takım Finlandiya Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında rakibine mağlup olan ev sahibi Kazakistan, elemeler haftasında puan alamadı. Bu haftayı puansız kapatan ev sahibi Kazakistan, D Grubu’nda 3 puan ile beşinci ve son sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Finlandiya, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım Finlandiya, almış olduğu bu 3 puan ile D Grubu’nda puanını 8 yaptı ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.