FIFA’dan Beşiktaş’a Güzel Haber

Futbolda kulüp takımlarının sezonlarının tamamlanmasına artık çok kısa bir süre kaldı ancak FIFA Dünya Kupası’nın heyecanı zaten bu sezonların heyecanını geride bıraktı. Herkes adına çok büyük bir heyecana sahne olacak Dünya Kupası’nda forma giyebilmek futbolcular adına en büyük hayallerden birisi. Kariyeri boyunca Fransa alt yaş gruplarında forma giyen ancak A Milli Takım’da forma giymeyen Beşiktaşlı Kevin N’Koudou da bu isimlerden birisi. Kamerun Milli Takımı tarafından davet edilen başarılı oyuncuya gelen son haberler Kamerun’da forma giymesinin önünde herhangi bir engel olmadığı yönünde.

Müjdemi İsterim

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Beşiktaş’ın yine hayal kırıklığı yaratan isimlerinden birisi de Kevin N’Koudou’ydu. Kamerunlu oyuncu geçen sezonun sonunda Sergen Yalçın yönetiminde bambaşka bir oyuncu yapısına bürünmüş ve bu durum onun değerini arttırmıştı.

Bu sezon Siyah Beyazlı camia adına büyük bir hayal kırıklığıyla tamamlanma noktasına geldi ancak Kevin N’Koudou şu sıralar güzel haberlerin mutluluğunu yaşıyor. Zira başarılı kanat oyuncusunun Kamerun Milli Takımı tarafından davet almasından sonra başlayan FIFA sürecinden gelen haberler olumlu görünüyor.

Basında yer alan haberlere göre Federasyon Başkanlığını Samuel Eto’o’nun, Milli Takım Teknik Direktörlüğü’nü de Rigobert Song gibi yolu Türkiye’den geçmiş isimlerin yaptığı Kamerun, FIFA’ya başvurusunda Kevin N’Koudou’nun A Milli Takım’da hiç forma giymediğini ve oyuncunun da köklerinin buraya dayandığını belirterek FIFA’yı ikna etti.

Hatırlanacağı üzere Rigobert Song, Aday Kadro’ya Beşiktaş’ın başarılı kanadını da eklemeden geçmemişti. Fransa’nın alt yaş milli takımlarında forma giyen başarılı oyuncu, şimdilerde A Milli Takım’da forma giyecek olmanın ve Kamerun bayrağını taşımanın heyecanını yaşıyor.

Fenerbahçe Kupayı Bekliyor

Uzun bir süreden bu yana Eljif Elmas’ın transfer sürecinden sonra temasta kaldığı Fenerbahçe ile görüşmeler yaptığı iddia edilen Napoli, Fenerbahçe’nin başarılı savunmacısı Kim-Min Jae’yi kadrosuna katmayı hedefliyor.

Kalidou Koulibaly’nin Barcelona’ya gidecek olması durumu her geçen gün daha kuvvetlenirken, Napoli’nin başarılı savunmacının yerini Kim-Min Jae ile doldurmak konusundaki ihtimali de artmaya devam ediyor.

Bununla birlikte bu oyuncu özelinde Napoli’nin elini zorlaştıracak etmenlerden birisi Fenerbahçe’nin 2022 Dünya Kupası’nı beklemesi. Sarı Lacivertli takım Güney Koreli oyuncusunun Dünya Kupası’nda vitrin yaptıktan sonra takımdan daha yüksek bir bonservis bedeliyle ayrılabileceğine inanıyor ve bu nedenle başarılı savunmacısını elden çıkarmak konusunda aceleci davranmıyor.

Hatırlanacağı üzere Güney Kore 2022 Dünya Kupası’nda H Grubu’na düşmüş ve bu grupta Portekiz, Gana ve Uruguay gibi birbirinden zorlu rakiplerle eşleşmişti. Asya ülkesinin en önemli oyuncularından biri olan Kim-Min Jae’nin adı birçok Avrupa takımıyla anılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Oyuncuya Napoli’nin yanı sıra İngiltere temsilcilerinden Tottenham ve Everton gibi takımların da yoğun bir biçimde ilgi duyduğu basına yansıyan haberler arasındaydı.