FIFA Futbolseverlere Müjdeli Evden Dünya Kupası Haberini Verdi

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs salgını, herkesin evde vakit geçirmesine sebep oluyor. Salgının daha da büyümemesi ve önüne geçilmez bir hal almaması adına bazı yerlerde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, bazı yerlerde ise gereken salgın tedbirleri alınıyor. Bu durumda ciddi anlamda sıkıntı yaşayan futbolseverlere ise FIFA’dan müjdeli haber geldi.

 

Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalınma sürecinde FIFA, futbolseverler adına arşivini açacağını ve yayınlayacağını bildirdi.

 

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs sebebiyle, insanların vakitlerini evinde geçirmesi ve çıkmaması tavsiye edilirken, pek çok ülkede ise sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. FIFA ise bu sürece destek sağlanması adına, unutulmayan Dünya Kupası maçlarını futbolseverler için tekrardan izleyiciye sunmaya karar verdi.

 

Bugünden İtibaren Yayınlanıyor

 

Organizasyona ait resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, bugüne kadar Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası’na damga vuran ve unutulmazları yaşatan 30’u aşkın maçın internete yükleneceği bilgisini paylaştı.

 

Bugünden itibaren ise, futbolseverler artık Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası’nın unutulmayan tüm maçlarını dilerlerse resmi internet sitesi üzerinden dilerlerse de Youtube kanalı aracılığıyla izleyebilme fırsatı edinecekler.