Fenerbahçe Spor Kulübü Koronavirüs Testi İçin Can Bartu Tesisleri’nde

Türkiye’de de salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü de olumsuz etkiledi. Sarı lacivertli ekipte futbolcular ve kulüp personellerinde korona virüs testi uyarısı başladı. Max Kruse de duruma ilişkin fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak önceliğin koronavirüs testi olduğunu söyledi.

Tüm dünyada etkisini gösteren salgın sebebiyle Fenerbahçe Spor Kulübü de koronavirüs testi için Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne gitti. Türkiye’de de giderek yayılan virüs, Galatasaray Spor Kulübü’ndeki pozitif vakalardan sonra tüm futbol kulüpleri için alarm haline geldi.

Koronavirüs testleri pozitif çıkan Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’da testlerin pozitif çıkması spor dünyasını harekete geçirdi.

Max Kruse Fotoğraf Paylaştı

İlk olarak olağanüstü hal ilan ekip ise Beşiktaş Kulübü olmuştu. Kimsede virüse dair belirti olmaması üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü de salgın için alarma geçti. Test için Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde toplanan sarı lacivertliler, tek tek testten geçecek ve sonuçları bekleyecek.

Öte yandan sürece ilişkin paylaşım ise sarı lacivertli ekibin Alman yıldızı Max Kruse ile geldi. Sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan sporcu, öncelikle korona testi yapılması gerektiğini vurgulayan bir fotoğraf paylaştı.