Euro 2020 Futbol Şampiyonası İçin Ertelenme Kararı Geldi

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında ilk vaka ile beliren yeni tip koronavirüs, spor organizasyonlarının neredeyse tamamını durdurma noktasına getirdi. Tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkileyen salgın hastalık, liglerin sona ermesine, iptaline ve seyircisiz maçların oynanmasına kadar pek çok farklı kararı da beraberinde getirdi. Durumdan etkilenen bir diğer organizasyon ise Euro 2020 oldu. Toplantı sonrası yapılan açıklamaya göre de Futbol Şampiyonası’nın 1 yıl ertelenmesine karar verildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada sıkıntıya yol açtı. Avrupa’nın da bu durumdan olumsuz etkilenmesinin üzerine, ligler erteleme kararının yanı sıra sona erdirme kararları da verildi.

1 Yıl Ertelenmesine Karar Verildiği Açıklandı

Futbolu olumsuz bir şekilde etkilemenin yanı sıra pek çok organizasyonun da iptaline, ertelenmesine neden olan virüsün, Euro 2020 için de neye sebep olacağı merak ediliyor.

FIFA tarafından bugün yapılan toplantının kodu ise ‘Acil’ oldu. En önemli gündem maddesi olarak belirlenen şampiyonanın kararı ise belli oldu.

 

Toplantı sonrası yapılan açıklamaya göre de Euro 2020 Futbol Şampiyonası’nın 1 yıl ertelenmesine karar verildi.