Estonya Kendi Sahasında Attığı 2 Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda Estonya, 8 Ekim Cuma günü kendi sahasında Belars’u konuk etti. A. Le Coq Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Belarus oldu.

Ev sahibi Estonya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Erik Sorga ve Sergei Zenjov kaydetti.

Estonya’ya Galibiyeti ve 3 Puanı Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan mücadelenin ilk yarısında özellikle ev sahibi Estonya başta olmak üzere her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakalamayı başardı. Fakat takımlar son vuruşlarda başarılı olamadıkları için ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile berabere sona erdi. Maçın 57. Dakikasında ev sahibi Estonya, Erik Sorga’nın attığı gol ile maçta 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın uzatma anlarında 90+3. Dakikada ev sahibi Estonya, Taijo Teniste’nin asistinde Sergei Zenjov’un attığı gol ile aradaki farkı 2’ye çıkartarak karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin uzatma anlarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Estonya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Belarus’u 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Estonya’da Henri Anier, Vladislav Kreida ve Maksim Paskotsi; konuk takım Belarus’ta ise Roman Begunov ve Ruslan Lisakovich maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Estonya ve Belarus’un E Grubu’nda Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan karşılaşmada sahasında rakibini mağlup eden ev sahibi Estonya, E Grubu’nda ilk galibiyetini aldı ve 3 puanı hanesine yazdırdı. Diğer yandan deplasmanda kaybeden konuk takım Belarus ise E Grubu’nda beşinci mağlubiyetini almış oldu.

Böylece ev sahibi ev sahibi Estonya, E Grubu’nda puanını 4 yaparak dördüncü sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan haftayı puansız kapatan konuk takım Belarus ise E Grubu’nda 3 puan ile beşinci ve son sırada kalmış oldu.